رفع مشکلات بافت فرسوده پیشوا با کاهش بروکراسی اداری

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: بسیاری از روستائیان مطلع نیستند که دولت چه تسهیلاتی را برای بهسازی و مقاوم سازی بافت فرسوده روستاها در نظر گرفته است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حسین عباسی امروز در نشست با معاون بنیاد مسکن استان و دهیاران شهرستان بیان کرد: به منظور خدمت‌رسانی به روستاییان، برگزاری جلسات دوره‌ای دهیاران با مدیران استانی و دستگاه‌های قضایی، امنیتی و خدمات‌رسان موجب تسریع امور شده و از مشکلات بسیاری پیشگیری می‌کند.

وی ادامه داد: بخش زیادی از منازل مسکونی در روستاهای شهرستان پیشوا دارای بافت فرسوده و قدیمی است که به علت مقاومت اندک در برابر زلزله، از بیشترین احتمال آسیب برخوردار است.

نماینده عالی دولت در شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: برای مقاوم‌سازی بافت فرسوده نباید منتظر حادثه باشیم بلکه قبل از وقوع هر بحران و خسارتی باید مردم را نسبت به این مهم حساس کرد.

عباسی عنوان کرد: سهل‌انگاری و غفلت دهیاران در حوزه نوسازی و مقاوم‌سازی بافت فرسوده قابل توجیه نیست و این مهم جزو وظایف اجتماعی، اداری و شرعی آنان است.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: اینکه تا به امروز استقبال چندانی در این زمینه صورت نگرفته باید آسیب‌شناسی شده و با بررسی نواقص گذشته، موانع برطرف شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: بسیاری از روستائیان مطلع نیستند که دولت چه تسهیلاتی را برای بهسازی و مقاوم سازی بافت فرسوده روستاها در نظر گرفته است.

نماینده عالی دولت در شهرستان پیشوا افزود: به منظور آگاه‌سازی روستاییان و تشویق و ترغیب آنان به مقاوم‌سازی، جلسات مرتبط با حضور مسئولان امر در سطح روستاها و با حضور خود مردم برگزار خواهد شد.

عباسی عنوان کرد: دستیابی به اهداف مدنظر در این حوزه نیازمند حذف بروکراسی اداری و پیشبرد کار توسط خود مسئولان اعم از دهیاران، بنیاد مسکن و بخشداری‌ها است.

انتهای پیام/*

کد خبر 651710

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =