کد خبر 651755
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
اقدامات جدید سنا برای رفع تحریم‌های ایران

جمهوریخواهان برای کاهش تحریم‌های ایران، قانون «قانون بازبینی کاهش تحریم‌های ایران» به‌منظور منوط کردن رفع تحریم‌های ایران به تصمیم کنگره، پیشنهاد کردند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  «مارکو روبیو» رئیس کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا دوشنبه شب به وقت تهران در پایگاه اطلاع‌رسانی خود از ارائه پیش‌نویس یک قانون جدید تحت عنوان «قانون بازبینی کاهش تحریم‌های ایران»  به‌منظور منوط کردن رفع تحریم‌های یکجانبه دولت آمریکا علیه ایران به رأی و نظر کنگره خبر داد.

بر اساس این قانون پیشنهادی که مارکو روبیو و سناتور بیل هگرتی نماینده ایالت تنسی در سنای آمریکا آن را تدوین کرده و 19 سناتور جمهوری‌خواه دیگر نیز آن را امضا کرده‌اند، دولت فعلی و دولت‌های آتی آمریکا موظف خواهند شد که پیش از تعلیق یا پایان دادن به تحریم‌های یکجانبه علیه ایران، موافقت کنگره را جلب کنند.

به گفته مارکو روبیو، این قانون از قانونی که در سال 2017 به‌منظور منوط کردن رفع تحریم‌های آمریکا علیه روسیه به تصمیم کنگره به تصویب رسیده بود، اقتباس شده است و هدفش این است که از هرگونه اقدام دولت برای کاهش تحریم‌های ایران به‌منظور پیشبرد مذاکرات یا بازگشت به برجام بدون حمایت کنگره جلوگیری کند.

منبع:تسنیم
 

کد خبر 651755

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =