منادی خبر داد

بدهی 2.8 هزار میلیاردی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان

نسخه مجلس برای تسوه و تهاتر بدهی‌ها در 1400
کد خبر 651880
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
بدهی 2.8 هزار میلیاردی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: دولت در مجموع در برنامه‌های پنجم و ششم توسعه 2 هزار و 800 میلیارد تومان به صندوق ذخیره فرهنگیان بدهکار است.

علیرضا منادی سفیدان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: دولت به ترتیب 800 و 2 هزار میلیارد تومان از برنامه‌های پنجم و ششم توسعه به صندوق ذخیره فرهنگیان بدهی دارد.

وی عنوان کرد: با ورود مجلس به موضوع، 4 طرح پیشنهادی به عنوان راهکارهای تسویه بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان ارائه و 2 طرح آن به تائید رسید، تا دولت در قالب‌های تعریف شده دیون خود را تسویه کند.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه مجلس به دولت اجازه داده می‌شود بدهی‌های قطعی خود به موسسه ذخیره فرهنگیان را در راستای اجرای ماده 85 قانون برنامه ششم تسویه کند.

منادی تاکید کرد: واگذاری تمام یا بخشی از سهام و دارایی‌های دولتی دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه قوه مجریه و باقی سهام متعلق به دولت و شرکت‌های دولتی در بنگاه‌های مشمول واگذاری از طرح‌های پیشنهادی مصوب مجلس است.

وی ادامه داد: در دیگر طرح پیشنهادی مصوب مجلس در خصوص مطالبات موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان یا بدهی‌های موسسه مذکور به دولت و یا به بانک مرکزی به بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی تصمیم‌گیری شد.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: راهکار پیشنهادی دیگر درباره تامین خوراک و انرژی با قیمت ترجیحی برای مصرف کلیه واحدهای تولیدی مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان رای نیاورد.

منادی تصریح کرد: دیگر طرح پیشنهادی مجلس مبنی بر تامین بخشی از مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان دولت از محل تهاتر قیمت گاز مصرفی نیز رای نیاورد.

وی اظهار کرد: بر اساس مصوبه مجلس صندوق ذخیره فرهنگیان می‌تواند در سال 1400 مطالبات خود را از محل دارایی‌های دولت تهاتر کند.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مجموع دارایی و سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان در 4 هلدینگ سرمایه‌گذاری شده، از جمله آنکه نیمی از درآمدهای این صندوق در پتروفرهنگ و سهام پتروشیمی‌ها سرمایه‌گذاری شده است.

منادی بیان کرد: 30 درصد سرمایه صندوق در سرمایه‌گذاری فرهنگیان، 10 درصد در ساختمان معلم و 10 درصد دیگر به صورت متفرقه در هلدینگ خدمات سرمایه‌گذاری شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 651880

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =