وام ۳۰ میلیونی برای ایثارگران سی‌سخت

افتتاح ۵۹ طرح بنیاد شهید در هفته آینده
کد خبر 652139
۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲
وام ۳۰ میلیونی برای ایثارگران سی‌سخت

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: پنجشنبه هفته آینده ۵۹ طرح بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه‌های درمان، توان‌بخشی، مسکن و کشاورزی و تولید توسط رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز: به نقل از خبرگزاری فارس: سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور خبرنگاران از استان‌های سراسر کشور برگزار شد، در خصوص اقدامات و عملکرد بنیاد شهید توضیحاتی ارائه کرد.

وی در ابتدا به موضوع بهداشت و درمان ایثارگران اشاره کرد و گفت: با رایزنی‌های انجام شده و همراهی سازمان برنامه و بودجه حدود ۷ هزار مرکز درمانی به مراکز طرف قرارداد با بیمه تکمیلی ایثارگران افزوده شده است و این عدد به ۹ هزار مرکز درمانی رسیده است. همچنین بیش از ۶۵ شعبه بیمه دی در شهرستان‌ها راه‌اندازی شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: ۴۵ میز خدمت بانک دی نیز در شهرستان‌ها راه‌اندازی شده و این تعداد تا پایان سال به ۶۵ عدد خواهد رسید.

معاون رئیس جمهور با تشکر از دولت و مجلس شورای اسلامی در زمینه بودجه سال آینده بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با همکاری دولت، بودجه مدّنظر بنیاد شهید و امور ایثارگران به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران موضوع اشتغال جامعه ایثارگری را یکی از دغدغه‌های بنیاد دانست و گفت: طبق قانون ۳۰ درصد از استخدام‌ها باید به ایثارگران اختصاص پیدا کند اما این تعداد کفایت تعداد ایثارگران جویای شغل را نمی‌کرد. براساس برنامه ششم توسعه تمامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد تا پایان این برنامه باید به استخدام دولت دربیایند.

اوحدی افزود: طبق دستور ریاست محترم جمهوری این کار باید تا پایان سال ۱۳۹۹ انجام شود و با دستور معاون اول محترم رئیس جمهور باید تا پایان سال ۲۰ هزار نفر از مشمولان این قانون به استخدام دولت درمی‌آیند. در این راستا مکاتبات زیادی از جمله بیش از ۷۰ مکاتبه با دستگاه‌ها انجام شده و آزمون استخدامی اختصاصی باید برای جذب این عزیزان برگزار شود. سازمان سنجش برای برگزاری این آزمون اعلام آمادگی کرده است و امیدواریم این اتفاق پیش از پایان سال رخ دهد، اما اگر به دلیل شرایط پایان سال امکان برگزاری این آزمون مهیا نشد در اولین فرصت سال آینده شاهد برگزاری این آزمون و طی شدن فرایند استخدامی این عزیزان خواهیم بود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به موضوع مسکن ایثارگران گفت: برای رسیدگی به این موضوع سفرهای استانی را به صورت هفتگی در دستور کار قرار دادیم تا مشکل مسکن هر استان در همان منطقه پیگیری شود. طی این برنامه تاکنون ۲۹ سفر استانی انجام شده و زمین برای ۷۱ هزار مسکن تأمین شده است که به مناسبت روز بزرگداشت شهدا با حضور رئیس جمهور ۲۰ هزار فقره از این زمین‌ها تحویل خواهد شد.

اوحدی با اشاره به تشکیل کمیسیون‌های پزشکی گفت: در طول سال ۱۳۹۸ در مجموع ۵۴ هزار پرونده مورد بررسی قرار گرفت. در سال ۱۳۹۹ با وجود محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا تاکنون ۵۶ هزار پرونده بررسی شده است و در حال حاضر جلسات این کمیسیون در تهران در ۶ روز هفته برگزار می‌شود.

وی با اشاره به سفر به منطقه زلزله‌زده سی‌سخت گفت: ۳ هزار واحد مسکونی در این منطقه آسیب جدی دیده‌اند و ۱۳۰۰ منزل باید کاملاً بازسازی شوند. ۳۱۷ خانه از این تعداد متعلق به جامعه ایثارگری بود. وام قرض‌الحسنه ۳۰ میلیون تومانی برای ایثارگران و مبلغی نیز به صورت بلاعوض در نظر گرفته شده است. همچنین تمام این منازل تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارند و به‌زودی خسارات خود را دریافت خواهند کرد. بیمه دی نیز ۲ چادر را در منطقه مستقر کرده تا هم در زمینه بیمه درمان و هم پرداخت خسارات به‌سرعت در خدمت ایثارگران باشد. 

معاون رئیس جمهور افزود: پنجشنبه هفته آینده ۵۹ طرح بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه‌های درمان، توان‌بخشی، مسکن و کشاورزی و تولید توسط رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان گفت: امروز ایثارگران نقش مهمی در عرصه‌های مختلف کشور دارند و افتخار نظام جمهوری اسلامی این است که بیش از ۹ هزار ایثارگر در مرکز نخبگان عضو هستند.

انتهای پیام/

کد خبر 652139

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =