غربالگری ۲۷۰ هزار ورامینی در طرح شهید سلیمانی

فرماندار ورامین گفت: سلامتی حدود ۲۷۰ هزار نفر از شهروندان این شهرستان مورد پایش قرار گرفت و در طرح شهید سلیمانی غربالگری شدند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین در جلسه ستاد کرونای این شهرستان اظهار داشت: از زمان آغاز اجرای طرح شهید سلیمانی در آذرماه امسال تا کنون و با همکاری۴۴۰ بسیجی آموزش دیده، ۱۸۰ پایگاه فعال، ۷۶ تیم همکار با شبکه بهداشت و ۲۴۱ تیم پایش طرح خانه به خانه،سلامتی بیش از ۲۷۰ هزار نفر از شهروندان ورامینی مورد پایش قرار گرفته و قطعا سلامتی تک‌تک ساکنان این شهرستان در مناطق شهری و روستایی پایش می‌شود.

وی گفت: طی این مدت، ۲ هزار و ۳۶۹ مورد تست Rapid (جواب سریع) در مناطق مختلف ورامین از مردم انجام شده که ۷۳۹ مورد آن در اسفندماه انجام شده است.

کاغذلو افزود: در طول زمان اجرای طرح شهید سلیمانی وضعیت ۳ هزار و ۱۷۹ نفر که در تماس با افراد مبتلا به کرونا بودند رهگیری شد.

وی تصریح کرد: علاوه بر تست Rapid ، از زمان اجرای طرح شهید سلیمانی هزار و ۹۶۹ تست pcr از افراد مشکوک دریافت شده که ۱۶۹ مورد آن در اسفندماه صورت گرفته است.

فرماندار ورامین بیان کرد: تیم‌های مراقبت در منزل شبکه بهداشت و درمان طی ماه‌های اخیر وضعیت ۱۴۹ نفر از شهروندان ورامینی را در منزل خودشان مورد بررسی قرار داده و ۹ نفر را به مراکز درمانی ارجاع دادند.

وی تعداد مراجعین به بیمارستان در طول زمان اجرای طرح شهید سلیمانی را ۳ هزار و ۸۷۲ نفر و تعداد بستری‌ها را در بخش‌خای مختلف ۸۶۲ نفر اعلام کرد.

کاغذلو از مراجه ۵ هزار و ۶۳۴ نفر به مراکز منتخب شبکه بهداشت ورامین در زمان اجرای طرح شهید سلیمانی خبر داد.

فرماندار ورامین اظهار داشت: علاوه بر پایش سلامتی شهروندان و دریافت تست کرونا، وضعیت بازار در بخش سلامت نیز مورد بررسی قرار گرفت و طی این مدت ۶ هزا رو ۶۱۲ بازرسی از مناطق مختلف شهرستان صورت گرفت که این بازرسی‌ها به صدور هزار و ۱۳۷ مورد اخطار و ۴۱ مورد پلمب منجر شد.

انتهای پیام/*

کد خبر 652140

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =