بازدید بازرسان از شبکه توزیع آفت کش‌های شیمیایی در پردیس

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پردیس گفت: بازدید اکیپ بازرسی و نظارت بر شبکه توزیع آفت‌کش‌های شیمیایی به‌منظور ارزیابی عملکرد فروشگاه‌های عرضه سموم شیمیایی شهرستان پردیس انجام شد.

سید محمد قریشی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پردیس در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز در پردیس در مورد بازدید بر شبکه توزیع آفت کش های شیمیایی در این شهرستان تصریح کرد: بازدید اکیپ بازرسی و نظارت بر شبکه توزیع آفت کش های شیمیایی با حضور اعضای اکیپ شامل واحد حفظ نباتات جهاد کشاورزی، اماکن، تعزیرات و صنعت و معدن، به منظور ارزیابی عملکرد فروشگاه های عرضه سموم شیمیایی شهرستان پردیس انجام شد.

وی در ادامه اظهار داشت: به منظور تامین امنیت غذایی مردم و حفظ محیط زیست و جلوگیری از توزیع سموم شیمیایی از سوی فروشگاه های غیرمجاز و دفاع از حقوق کشاورزان برای دستیابی به نهاده های با کیفیت ، نظارت جدی بر توزیع و فروش آفت کش های نباتی از اولویت های مدیریت جهاد کشاورزی می باشد.

قریشی اذعان داشت: به منظور انجام این مهم، اکیپ بازرسی و نظارت بر شبکه توزیع آفت کش های شیمیایی، مراکز عرضه را بصورت مستمر، از نظر مسائل فنی و بازرگانی مورد بازرسی و نظارت قرار می دهند و تذکراتی نظیر جلوگیری از تغییر در بسته بندی سموم، ثبت تمام مشخصات دریافت کننده سموم در دفاتر و حضور دائم مسئول فنی در فروشگاه و نصب اتیکت فروش و بهداشت و نظم فروشگاه داده می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پردیس در پایان تاکید کرد: در صورت عدم رعایت ضوابط، به توزیع کنندگان تذکر کتبی داده می شود تا ظرف مدت مشخص (معمولا یک تا دو هفته) نسبت به رفع نواقص اقدام نمایند؛ در غیر این صورت برابر مقرارات با واحدهای متخلف برخورد می گردد.

انتهای پیام/

کد خبر 652180

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =