گره زدن روابط کره جنوبی با سیاست های آمریکا اشتباه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گره زدن روابط کره جنوبی با سیاست های آمریکا قطعا اشتباه است و به ضررشان تمام خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  جلیل رحیمی جهان‌آبادی در خصوص اقدامات متناقض کره جنوبی برای آزادسازی پول های بلوکه شده کشورمان، گفت: کره جنوبی از متحدان ایالات متحده در شرق آسیا است از این رو تلاش می کند نظر سران کاخ سفید را به خودش جلب کند.

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت مسئولان کره جنوبی مبنی بر ضرورت رایزنی با آمریکا برای آزادسازی اموال ایران، اظهار کرد: کره ای ها با این رفتارها تلاش می کنند ایران اسلامی را به سمت گفتگو با آمریکایی ها سوق دهند.

وی ادامه داد: در واقع آنها قصد دارند بگویند اگر مشکل کشورمان با آمریکایی ها حل شود، مسئله آزادسازی پول های بلوکه شده نیز حل شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه کره جنوبی در تلاش است منافع آمریکایی ها را تامین کند، افزود: این مهم در حالیست که اقدامات اخیر این کشور بر خلاف منافع خودش است زیرا بلوکه کردن پول های کشورمان خلاف قوانین بین المللی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کالاهای کره ای زیادی در بازارهای ایران به فروش رسیده است، خاطرنشان کرد: در این میان طی چند سال گذشته روابط اقتصادی تهران-سئول رو به رشد بوده اما گره زدن روابط کره جنوبی با سیاست های آمریکا قطعا اشتباه است و به ضررشان تمام خواهد شد. 

منبع : خانه ملت

کد خبر 652282

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =