شلیک موشک به پایگاه عین الاسد آمریکا را تحقیر کرد

امام جمعه رباط کریم گفت: شلیک ۱۴ راکت به پایگاه عین الاسد بار دیگر آمریکا را در عین الاسد تحقیر و بی‌آبرو کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام و المسلمین ترابی امام جمعه شهرستان رباط کریم در خطبه های نماز عبادی،سیاسی جمعه ی این هفته با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام موسی ابن جعفر(ع) با اشاره به هفته منابع طبیعی، آبخیزداری و روز درختکاری گفت: روند تخریب محیط زیست در کشور روند نا مناسب و خطرناکی است که اگر مسئولان در این رابطه اقدام جدی انجام ندهند کشور با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.

وی افزود:امروز جامعه ما نیازمند توجه جدی به مسائل زیست محیطی از جمله حفظ باغات،درختان و توسعه ی فضای سبز اطراف شهرهاست.

خطیب نماز جمعه رباط کریم بیان داشت:امروز با صنعتی شدن جوامع بشری،درختان نقش مهم تری در زندگی بشر ایفا می کنند. ایجاد جنگل ها و توسعه فضای سبز شهر های بزرگ بمنزله ی تأسیس کارخانجات تولید اکسیژن می ماند.

وی در ادامه بیان داشت:بدلیل فعالیت کارخانجات  مختلف صنعتی و ازدیاد وسایل نقلیه عمومی و خصوصی و فعالیت روزانه ی آنها، آلاینده ها و گاز های مهلک و خطر ناکی نظیر دی اکسید کربن سلامت شهروندان را تهدید می کند. 

امام جمعه رباط کریم افزود:در چنین شرایطی مسئله درخت و درختکاری راه حل مناسبی برای مبارزه با آلودگی ها و مشکلات زیست محیطی است.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای ترابی با تبریک سالروز تأسیس کمیته امداد حضرت امام "ره" گفت: این نهاد در عرصه خدمت رسانی به طبقات محروم،موفق عمل کرده و با حمایت های هدفمند خود توانسته بسیاری از مددجویان را توانمند ،خود کفا و بی نیاز نماید.

ایشان در آستانه عید ملی و باستانی نوروز خواستار کمک به خانواده های محروم و مستمند شد و گفت: سنت نیک جشن عاطفه ها فرصتی است تا ما به وظیفه انسانی و شرعی خود عمل کرده و مشارکت و نوع دوستی خود را به منصه ی ظهور برسانیم.

وی افزود:ملت ایران ملتی نوع دوست و پر عاطفه اند،قطعاً در این ایام فقرا و محرومان را از یاد نخواهند برد.

خطیب جمعه شهرستان در ادامه با اشاره به حمله ی نظامی اخیر آمریکا به حشد الشعبی عراق اظهار داشت: حضور آمریکا در عراق غیر قانونی است،حضور آمریکا در سوریه غیر قانونی است.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی بیان داشت:حضور نظامی آمریکا در سوریه با توجه به مخالفت های مکرر دولت قانونی این کشور،اقدامی غیر قانونی و بر خلاف موازین بین المللی و نقض آشکار حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه است.

وی افزود:آمریکا دیر یا زود باید از عراق و سوریه و از کل منطقه اخراج شود و چنین حملاتی جلوی این خروج را نخواهد گرفت؛جریان مقاومت بزودی آمریکا را از کل منطقه بیرون خواهد کرد.

امام جمعه رباط کریم گفت:شلیک ۱۴ راکت به پایگاه عین الاسد بار دیگر آمریکا را در عین الاسد تحقیر و بی آبرو کرد.

وی در پایان بیان داشت:ملت عراق تصمیم به اخراج نیروهای اشغالگر آمریکایی از کشورشان گرفته اند و به هیچ وجه از پای نمی نشینند تا آمریکایی ها را از کشورشان بیرون کنند. یقیناً در آینده ای نه چندان دور این کار انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر 652435

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =