لزوم توجه دولت به رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم

ائمه جمعه استان تهران در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه استان به لزوم توجه دولت به رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم تاکید کردند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، ائمه جمعه استان تهران ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه استان به لزوم توجه دولت به رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم تاکید کردند. 

توسعه برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای برای تامین انرژی پایدار

حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه این هفته در دماوند با اشاره به ۲۷ رجب سالروز مبعث پیامبر اظهار داشت: خداوند با بعثت حضرت رسول اکرم بر ما منت گذاشته و لطف بزرگی به خاطر نعمت رهبر الهی به ما کرده است، زیرا خانه کعبه بدون وجود رهبری در کنار آن سنگ های بی سود و زیانی بیش نیست.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن در خصوص انفاق و نیکوکاری بیان کرد: جشن نیکوکاری با شعار عیدی برای همه با هدف کمک به خانواده های نیازمند در نیمه دوم ماه اسفند برگزار خواهد شد؛ کمک به دیگران کمک به خودمان است و هیچ لذتی بالاتر از سهیم کردن محرومان در شادی ها و خوشحال کردن آن ها نیست.

امام جمعه شهرستان دماوند در ادامه در خصوص حملات هوایی آمریکا به مناطق مرزی عراق و سوریه در اواخر هفته گذشته، تصریح کرد: حمله به مقر مستشاران ایرانی در پادگان امام علی (ع) در منطقه ابوکمال به دستور مستقیم بایدن رئیس جمهور آمریکا انجام شد، از هفت هدف شش هدف خالی و تنها در یک مقر تعدادی از نیروهای حشدالشعبی حضور داشتند که تنها یک نفر به شهادت رسید.

فتاح دماوندی افزود: جو بایدن بداند این گونه حملات کور و نقطه ای تاثیر زیادی در معادلات منطقه غرب آسیا و محور مقاومت نخواهد داشت، زیرا پس از شهادت سرداران مقاومت، منطقه ما دست خوش تغییرات جدی شده و مطالبه اخراج آمریکا از منطقه بسیار جدی است.

وی تاکید کرد: برای تامین انرژی پایدار کشور چاره ای جز توسعه برنامه های صلح آمیز هسته ای نداریم؛ پیمان های بین المللی پرضرر، سرعت کشور ما را در مسیر پیشرفت کاهش داده است.

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: رهبری و ملت مصمم به پیشرفت فنی و علمی کشور در زمینه انرژی هسته ای هستند و مسئولین ما نباید به وعده های پوچ دولت چشم ببندند؛ جوانان نخبه و دانشمندان هسته ای آماده خدمت رسانی به نسل حاضر و آیندگان هستند.

عده‌ای از مسئولان شهرستانی به‌دنبال بازی‌های سیاسی هستند

حجت‌الاسلام حمزه محمدی امام جمعه شهر واوان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه واوان اظهار کرد: گاهی وقت از انسان تعریف می کند تاثیر در نماز انسان و اعمال انسان می گذارد و باعث تقویت آن میشود، اما متقابلاً وقتی از انسان انتقاد می شود چون ما ضعیف هستیم عبادتمان هم ضعیف می‌شود کم می‌شود.

وی با اشاره به این‌که مومن باید در جامعه زندگی کند و با جامعه ارتباط داشته باشد، گفت: مومنی که با مردم ارتباط دارد و بر اذیت و آزار های مردم صبر می کند این انسان نزد خداوند عزیزتر از آن دسته از مومنانی است که با جامعه ارتباطی ندارند و گوشه نشین هستند.

امام جمعه واوان عنوان کرد: ماجرای امروز ما ماجرای جنگ صفین است؛ امروز انقلاب نیاز به یاری ما دارد، امروز برخی ها انگشت اتهام را به سمت رهبری میگیرند بعد از افتضاحی که در حکمیت به بار آمد.

حجت الاسلام محمدی در ادامه خطبه های این هفته نماز جمعه واوان گفت: مسئولینی که ۳ یا ۴ ماه بیشتر از مسئولیتشان باقی نمانده بجای اینکه خدمت کنند با تهمت زدن به جرایانات انقلابی و نامه نگاری ها بدنبال موضوعات دیگری هستند.

وی افزود: ما بارها بی کفایتی برخی از مسئولان را در شهرستان گفتیم اما مسئولین استانی پاسخگو نبودند و واکنشی نشان ندادند

امام جمعه واوان بیان داشت: از این تریبون عرض میکنم به استاندار محترم که ما در خیلی از مسائل حرف داریم اما تاکنون سکوت کردیم

خطیب نماز جمعه واوان اظهار داشت:شهرستان اسلامشهر گرفتار یک عده ای شده است که با بازی های سیاسی نه پاسخگو هستند و نه برای پیشبرد برنامه ها کاری انجام می‌دهند. 

شلیک موشک به پایگاه عین الاسد آمریکا را تحقیر کرد

حجت الاسلام و المسلمین ترابی امام جمعه شهرستان رباط کریم در خطبه های نماز عبادی،سیاسی جمعه ی این هفته با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام موسی ابن جعفر(ع) با اشاره به هفته منابع طبیعی، آبخیزداری و روز درختکاری گفت: روند تخریب محیط زیست در کشور روند نا مناسب و خطرناکی است که اگر مسئولان در این رابطه اقدام جدی انجام ندهند کشور با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.

وی افزود:امروز جامعه ما نیازمند توجه جدی به مسائل زیست محیطی از جمله حفظ باغات،درختان و توسعه ی فضای سبز اطراف شهرهاست.

خطیب نماز جمعه رباط کریم بیان داشت:امروز با صنعتی شدن جوامع بشری،درختان نقش مهم تری در زندگی بشر ایفا می کنند. ایجاد جنگل ها و توسعه فضای سبز شهر های بزرگ بمنزله ی تأسیس کارخانجات تولید اکسیژن می ماند.

وی در ادامه بیان داشت:بدلیل فعالیت کارخانجات مختلف صنعتی و ازدیاد وسایل نقلیه عمومی و خصوصی و فعالیت روزانه ی آنها، آلاینده ها و گاز های مهلک و خطر ناکی نظیر دی اکسید کربن سلامت شهروندان را تهدید می کند. 

امام جمعه رباط کریم افزود:در چنین شرایطی مسئله درخت و درختکاری راه حل مناسبی برای مبارزه با آلودگی ها و مشکلات زیست محیطی است.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای ترابی با تبریک سالروز تأسیس کمیته امداد حضرت امام "ره" گفت: این نهاد در عرصه خدمت رسانی به طبقات محروم،موفق عمل کرده و با حمایت های هدفمند خود توانسته بسیاری از مددجویان را توانمند ،خود کفا و بی نیاز نماید.

وی در آستانه عید ملی و باستانی نوروز خواستار کمک به خانواده های محروم و مستمند شد و گفت: سنت نیک جشن عاطفه ها فرصتی است تا ما به وظیفه انسانی و شرعی خود عمل کرده و مشارکت و نوع دوستی خود را به منصه ی ظهور برسانیم.

وی افزود:ملت ایران ملتی نوع دوست و پر عاطفه اند،قطعاً در این ایام فقرا و محرومان را از یاد نخواهند برد.

خطیب جمعه شهرستان در ادامه با اشاره به حمله ی نظامی اخیر آمریکا به حشد الشعبی عراق اظهار داشت: حضور آمریکا در عراق غیر قانونی است،حضور آمریکا در سوریه غیر قانونی است.

حجت الاسلام و المسلمین ترابی بیان داشت:حضور نظامی آمریکا در سوریه با توجه به مخالفت های مکرر دولت قانونی این کشور،اقدامی غیر قانونی و بر خلاف موازین بین المللی و نقض آشکار حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه است.

وی افزود:آمریکا دیر یا زود باید از عراق و سوریه و از کل منطقه اخراج شود و چنین حملاتی جلوی این خروج را نخواهد گرفت؛جریان مقاومت بزودی آمریکا را از کل منطقه بیرون خواهد کرد.

امام جمعه رباط کریم گفت:شلیک ۱۴ راکت به پایگاه عین الاسد بار دیگر آمریکا را در عین الاسد تحقیر و بی آبرو کرد.

وی در پایان بیان داشت:ملت عراق تصمیم به اخراج نیروهای اشغالگر آمریکایی از کشورشان گرفته اند و به هیچ وجه از پای نمی نشینند تا آمریکایی ها را از کشورشان بیرون کنند. یقیناً در آینده ای نه چندان دور این کار انجام خواهد شد.

عزت و کرامت مردم باید حفظ شود / مردم نباید در صف مرغ و روغن بایستند

حجت الاسلام روح الله باقری امام جمعه شهرستان پیشوا در نمازجمعه این هفته که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مصلی حرم جعفربن موسی الکاظم علیه‌السلام با حضور پرشور مردم برگزار شد، اظهار داشت: از مبعث پیامبر اسلام پربرکت‌تر وجود ندارد در هفته آینده شهادت امام موسی کاظم علیه‌السلام را داریم شخصیت با برکتی که برای دین و مکتب و انسانیت ما بسیار زجر کشیدند چقدر غریب بودند و در دین و مکتب ما مظلومانه به شهادت رسیدند و چقدرما بی معرفتیم که قدر نمی دانیم که دین ما به راحتی به دست نیامده است و امامت چقدر مظلوم و غریب بوده که ائمه امام بعد خود را نمی توانستند معرفی کنند.

وی گفت: ما قدر نمی دانیم زبان ما فقط به گلایه باز می شود و شکر نمی کنیم ما فعلا جمهوری اسلامی هستیم و حکومت اسلامی هنوز تشکیل نشده است کی فکر می کردیم نمازجمعه برگزار شود و حاکمیت مردم را تشویق کند که رای دهید و در سرنوشت خود شریک باشید قدر نمی دانیم البته مشکلاتی وجود دارد باید کمک کنیم برطرف شود.

حجت الاسلام باقری با گلایه از مسئولینی که در نمازجمعه شرکت نمی کنند عنوان کرد: در پیشوا حدود ۶۰ اداره داریم چند اداره مسئولینش در نمازجمعه شرکت می کنند مسئولی که حقوق و نان و آبرو خود را از حکومت اسلامی دارد در نمازجمعه شرکت نمی کنند نماد تقوا اینجااست کجا حرف مردم را میخواهند بشنوند مسئولین جمهوری اسلامی باید کرامت نفس داشته باشند بعضی ها اعتقاد دارند تولید ثروت داشته باشیم و در ازای آن بیمه بیکاری و صدقه سری و کمک به فقرا داشته باشیم این نظر حاکمیت اسلامی نیست دین می گوید همه باید کار کنند و در تولید ثروت شریک باشند که عزت و کرامت همه حفظ شود کشور ما در کسب و کار جز سخت ترین کشورها است

اگر کسی بخواهد کار راه بیندازد جز سختترین کشورها هستیم این کرامت انسانی است؟

امام جمعه پیشوا تصریح کرد: قوه قضاییه با دزدان و اختلاسگران مبارزه می کند که کار بسیار پسندیده ای است اما نباید با مدیرانی که مسئولیت پذیر نیستند و تنبل هستند نباید مقابله کنند؟ نسبت به ترک فعل یعنی مسئولی که درست کار نکرد دادستان و قوه قضاییه باید ورود کند ما تو این قسمت مشکل داریم چند وقت دیگر مشخص می شودکه کرامت و عزت مردم برایشان چقدر مهم است فقط ظاهری نباید باشد عمل و گره کشایی برای مردم است در انتخابات شورا و رییس جمهور کرامت و عزت مردم باید حفظ شود بعد ۴۰ سال انقلاب اسلامی مردم در صف مرغ و روغن بیاستند این کرامت مردم است؟ عزت مردم لکه دار می شود پیرمرد ۶۰ ساله صف مرغ بیایستد با دو تومن ارزان تر تهیه کند این کرامت است؟

وی گفت: اقای رییس جمهور نیز اعلام می کند چرخ سانتریفیوژ و اقتصاد را چرخاندیم یا خودش را یا مارا مسخره کرده است هیچکدام نچرخید احتمالا برعکس به نفع دشمن چرخانده است یا نمیداند یا خودش را به ندانم کاری میزند خجالتم خوب چیزی است. 

باقری بیان کرد: چندسال بعد مشکل جدی در محیط زیست برمی خوریم بابد در مسئله درختکاری همه ادارات پای کار باشند و کاری کنند باید با حفظ احترام و کرامت به همدیگر کمک کنیم درست است طرف فقیر است اماانسان است که عزت و کرامت دارد با دو کیلو برنج و گوشت او را له نکنیم عزت به او بدهیم در این چندساله کمیته امداد خدمات شایسته ای برای محرومیت انحام داده است انشالله دعا میکنیم که دیکر کمیته امداد مراجعه کننده و به نوعی مشتری نداشته باشد ولی با این وضعیت مدیریت مملکت ما کاری نمیشود کرد.

امام جمعه پیشوا در پایان خاطرنشان کرد:اگر مهربانی خدا را می خواهیم جذب کنیم بایدبه همدیگر کمک کنیم مخصوصا الان که دوران کرونا هستیم اکر کمک ها جمع شود در پیشوا حدود ۲۵ هزار خانوار داریم هر خانواده ۵۰ هزار تومان نیز کمک کنند چه رقمی خواهد شد کمیته امداد و خیریه هایی که هستند حتما عزیزان کمک کنید تا روزی برسد در کشور و تمام حکومت اسلامی و همه بشریت فقیر نداشته باشیم.

نیروهای مقاومت پاسخ هر اقدام نیروهای متجاوز را قاطعانه می‌دهد

حجت الاسلام جعفر طزری امام جمعه خیرآباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خیرآباد، بیان داشت: در هفته گذشته شاهد انفجار در یک کشتی به ظاهر متعلق به انگلیسی بودیم که بعد از انفجار مشخص شد این کشتی اولا محموله نظامی و جاسوسی حمل می کرده و ثانیا متعلق به رژیم غاصب صهیونیستی می‌باشد

وی گفت: در اینکه این اقدام توسط چه کسی یا گروهی صورت گرفته دو نظریه مطرح است اول آنکه این اقدام کار گروه های محور مقاومت است که در جواب تعرضات رژیم صهیونیستی صورت گرفت تا این رژیم گمان نکند که هر اقدامی که در منطقه انجام می دهد بی پاسخ می ماند، نکته دوم شناسایی صاحبان اصلی این کشتی می‌باشد که از خود عملیات مهم تر است.

امام جمعه خیرآباد گفت: رژیم صهیونیستی با برافراشتن پرچم انگلیس بر فراز این که کشتی اینگونه وانمود کرده بود که اولا این کشتی متعلق به انگلیس است و ثانیا از نوع غیر نظامی است، اینکه چگونه به ماهیت این کشتی و صاحب اصلی آن چگونه اشراف پیدا کرده اند نشانگر اشراف اطلاعات دقیق محور مقاومت است اما عده ای بر این باورند که انفجار کشتی کار خود رژیم غاصب است تا از این طریق دست خود را برای ایجاد تنش در منطقه باز گزارد و از طرفی در مجامع بین المللی ایران را بر هم زننده امنیت دریایی نشان دهد تا بتواند از این طریق جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهد.

حجت الاسلام طزری اظهار کرد: آنچه مهم است اینکه رژیم غاصب بر خلاف آمریکا خود زنی نمی کند و تخریب امنیت خود را جزء خط قرمز های خود می دانند و بعید است دست به چنین اقدامی بزند در هر حال این انفجار چه توسط محور مقاومت باشد چه توسط خود رژیم غاصب یک بازی دو سر عزت است چرا که یا محور مقاومت جواب او را داده و چه رژیم غاصب به حال و روزی رسیده که مجبور شده بعد از ۷۰ سال از خط قرمز خود عبور کند.

وی ادامه داد: بعد از قریب به ۵۰ روز بایدن دستور حمله به نیرو های حشد الشعبی نزدیک به جمهوری اسلامی را در مرز بوکمال صادر کرد و در نزدیکی مرز بوکمال نزدیک مرز عراق و سوریه عده ای از رزمندگان محور مقاومت را به شهادت رساندند این اقدام چند پیام داشت، اولا برای آن عده ای که در داخل بدنبال آن بودند که بگویند بایدن با ترامپ فرق می‌کند و بایدن مرد مذاکره و صلح است این اقدام نشان داد بایدن و ترامپ یکی هستند.

خطیب جمعه خیرآباد گفت: بایدن با این اقدام میخواست به جمهوری اسلامی بفهماند که علاوه بر مذاکره هنوز گزینه نظامی مطرح است و حاشیه امنی برای رژیم غاصب درست کند و به نیرو های داعش و گروه های تروریستی امید دهد که آمریکا هنوز همراه آنان است و نکته آخر اینکه حضور خود در عراق را استمرار بخشد اما ایالات متحده باید بداند محور مقاومت امروز با ۵ سال گذشته فرق کرده است و نیرو های حشد الشعبی امروز جزئی از ملت و نیروهای نظامی عراق است.

حجت الاسلام طزری افزود: اولا قابل حذف شدن نیست و ثانیا گروه و قدرتی نیست که با این اقدامات عقب نشینی کند بلکه این اقدامات ایالات متحده باعث تسریع خروج آمریکا از منطقه خواهد شد و نیروهای مقاومت پاسخ هر اقدام نیروهای متجاوز را به سرعت و قاطعانه خواهند داد.

دولت تدبیر نه سانترفیوژ را چرخاند و نه چرخ اقتصاد

حجت‌الاسلام نورپور امام جمعه بخش گلستان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به اهمیت و برکات انفاق بیان داشت: انفاق فی سبیل الله و رسیدگی به محرومان و دردمندان ،کلید رزق و روزی ، کفاره گناهان ، اندوخته وسرمایه روز قیامت است.

امام جمعه بخش گلستان در ادامه ضمن گرامیداشت مبعث پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله وسلم گفت: پیام آور وحدت ، مهر و شفقت و مظهر همه کمالات و زیبایها مبعوث شد تا جامعه را هدایت ، نورانی و در حوزه اخلاق ، رفتار و اعتقاد پالایش و تزکیه نماید.

خطیب نماز جمعه گلستان به سالروز شهادت جانسوز و مظلومانه امام کاظم علیه‌السلام اشاره کرد و افزود: مظلومیت ، مهجوریت و شهادت مظلومانه امامان معصوم علیهم‌السلام نتیجه بی بصیرتی و کوتاه فکری مسلمانان است که بعد از پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله وسلم دستورات قرآن ، وصایای رسول الله صلی‌الله علیه و آله وسلم را کنار زدند وطبق هوی و هوس خود عمل کردند و نتیجه اش هم شد حاکمیت نا اهلان و حاکمیت خلفای جور بنی عباس و بنی امیه!

حجت الاسلام نورپور در ادامه با اشاره به سخنان اخیر ریاست محترم جمهور که فرمودند: 《اینکه ما از روز اول با مردم عهد کردیم سانتریفیوژ می چرخد و چرخ اقتصاد می چرخد،این را ما عمل کردیم》گفت: در این هشت سال نه سانتریفیوژ به طور کامل چرخید و نه چرخ اقتصاد.بلکه ما خسارت کردیم؛با قبول برجام و عمل به تعهدات، کلی کشور و انرژی هسته ای خسارت دید که جبران آن آسان نیست.

امام جمعه‌ گلستان گفت:ما در برابر خروج قلدر مابانه آمریکا از برجام دست روی دست گذاشتیم و چشم به اروپا و وعده ای سرخرمن آنها دوختیم و نتیجه این انفعال و ضعف عملکرد و مماشات دولت ، گستاخ تر شدن طرف های مقابل شده.

امام جمعه گلستان در پایان گفت:ما می توانیم مشکلات خود را حل کنیم.ما می توانیم مشکل معاش ، اقتصاد و کشاورزی را حل کنیم، همّت می خواهد و تلاش و برنامه.همانهای که در عرصه موشکی ، هسته ای ، نانو ، سلول های بنیادی ، هوا و فضا و تولید واکسن کرونا افتخار آفریدند همان ها می توانند مشکلات اقتصادی و گرانی را هم بردارند.

مسئله اشتغال و رفع بیکاری، معضل فیروزکوه است

حجت الاسلام والمسلمین حیدری امام جمعه فیروزکوه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته گفت: مهم ترین پیام نماز جمعه، تقوای الهی است، انسان با تقوا خود را در محضر خدا می بیند، همانطور که امام راحل فرمودند “عالم محضر خداست، در محظر خدا معصیت نکنید”؛ برای اینکه اهل تقوا باشیم باید سبک زندگی ما سبک زندگی اسلامی باشد، یکی دیگر از اصول مهم سبک زندگی اسلامی، انصاف داشتن است.

وی خاطر نشان کرد: انصاف یعنی هر آنچه که برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند و هر آنچه که برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند، این یک قاعده طلایی و یک معیار بسیار مهم است؛ امام علی (ع) فرمودند “الإنصافُ أفضَلُ الفَضائلِ: انصاف، برترین فضایل است”.

امام جمعه فیروزکوه افزود: گران فروشی را دوست ندارید؟ پس کسی که کاسب است گران فروشی و بی انصافی نکند؛ بی انصافی همان کاری بود که شمر با امام حسین (ع) کرد و حضرت را با لب های تشنه به شهادت رساند، بی انصافی خیلی بد است، انصاف انسان، نزد معصومین (ع) ارزشمند است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان فیروزکوه بیان داشت: امام علی (ع) فرمودند ” کسی که منصف باشد، خداوند روز به روز بر عزت او می افزاید”؛ یکی از مصادیق مهم انصاف، مواسات با مردم و فقرا است؛ به شب عید نزدیک می شویم، هرساله به همّت کمیته امداد و خیّرین بزرگوار، جشن نیکوکاری برگزار می شود و مردم خیّر کشور ما برای مواسات با فقرا دست به کار می شود، امسال هم جشن نیکوکاری با شعار “عیدی برای همه” برگزار می شود، ما باید کاری کنیم تا همه عید داشته باشند.

وی تصریح کرد: شرکت در نماز جمعه یکی از مصادیق مهم تقوا است؛ همانطور که خداوند متعال در قرآن کریم در سوره مبارکه جمعه می فرمایند روز جمعه که می شود، هنگام اذان جمعه، مومنین کسانی هستند که به نماز جمعه می شتابند و کار های دنیوی خود را رها می کنند، کسی که می گوید هنگام جمعه کار مهمی دارد، قرآن کریم در این باره می فرماید اگر می دانستید که نماز جمعه از همه چیز برای شما بهتر است.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری خاطر نشان کرد: هر چه نماز جمعه با شکوه تر برگزار شود، جبهه ایمانی در جامعه تقویت می شود، این را باید قدر بدانیم، نماز جمعه از برکات انقلاب و ثمرات خون شهدا است.

این مقام مسئول با اشاره به عید مبعث، ضمن تبریک این مناسبت، عنوان کرد: روز مبعث، بزرگ ترین و عزیز ترین روز در تاریخ بشریت است، زیرا رسول خدا، بزرگ ترین و عزیز ترین بنده خداوند است و بعثت چنین بنده ای، بزرگ ترین هدیه و موهبت الهی به بشریت بوده است؛ در حقیقت غدیر هم امتداد بعثت است.

امام جمعه فیروزکوه درباره روز درختکاری و هفته منابع طبیعی اظهار داشت: در اهمیت درختکاری و حفظ منابع طبیعی، همین بس که در روایات ذکر شده یکی از صدقات جاریه که حتی بعد از مرگ، انسان از آن بهره مند می شود کاشتن درخت است.

وی افزود: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) نیز بر مسئله درختکاری تاکید دارند و برنامه هر ساله ایشان ترک نمی شود؛ بنده به مومنین و مومنات توصیه میکنم که از هر فرصتی برای کاشت درخت در هر منطقه ای که احساس می کنید نیاز به کاشت درخت دارد، به خصوص کاشت درختان پر ثمر، استفاده کرده و درختان را حفظ کنید.

این مقام مسئول با اشاره به هدف قرار گرفته شدن کشتی «ام وی هلیوس ری» در دریای عمان، گفت: در روز جمعه هفته گذشته، کشتی تجاری «ام وی هلیوس ری» در دریای عمان، مورد هدف ناشناخته ای قرار گرفت و دچار خسارت های زیادی شد، اولاً مرکز عملیات تجاری دریایی انگلیس مدعی شد که این کشتی برای ما بود، اما بعداً مشخص شد که این کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی بود.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری افزود: بعضی ها بر این باور بودند که برای انتقام از تجاوزها و گستاخی هایی که اخیراً رژیم صهیونیستی داشت این حادثه توسط گروه های مقاومت انجام شد تا آنها بدانند که دوران بزن دررو تمام شده؛ گروه دیگر بر این باور بودند که این اقدام مانند اقدام آمریکا در آن برج های دو قلو، نوعی خودزنی بوده است.

وی خاطر نشان کرد: بعضی دیگر هم بر این باور بودند که رژیم غاصب اسرائیل می خواست با این کار، ایران را در مجامع بین المللی، به اقدام خرابکارانه دریایی متهم کند و یک مهملی برای اقدامات خود داشته باشد.

این مقام مسئول گفت: بنده عرض میکنم هر اقدامی هم بوده، به هر حال این قضیه قطعاً به ضرر رژیم صهیونیستی تمام خواهد شد زیرا اگر این کشتی اسرائیلی، هدف تیر غیب جبهه مقاومت قرار گرفته باشد، یک رسوایی بزرگ برای رژیم صهیونیستی بوده و اگر هم خودزنی باشد، حکایت از درماندگی رژیم صهیونیستی دارد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: ما اعلام می کنیم، غاصبان قدس بدانند که ناقوس نابودی آنها به صدا درآمده و به فضل الهی، اسرائیل به زوی زود از صحنه روزگار محو خواهد شد.

امام جمعه فیروزکوه بیان داشت: یکی از مشکلات و معضلات شهرستان فیروزکوه مسئله اشتغال است، جمعیت مولفه پیشرفت است، اگر امروز می بینیم که جمعیت فیروزکوه نسبت به شهرستان های دیگر کمتر است و رشد معکوس دارد یکی از دلایل مهم آن بحث اشتغال است.

وی افزود: اگر امروز شاهد افزایش آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد، طلاق و انواع بزهکاری ها در جامعه هستیم یکی از دلایل مهم آن اشتغال است، بنابر این مسئله اشتغال باید مورد توجه ویژه همه، مسئولین محترم و کسانی که دغدغه اجتماعی دارند قرار بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری خطاب به مسئولین گفت: مسئولین ما باید توجه کنند و اولویت اول خود را بحث اشتغال مفید، جذب سرمایه گذاران و حمایت از تولید کنندگان در شهرستان قرار دهند، بعضی از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در اینجا گلایه مند هستند که باید از این افراد حمایت شود؛ مسئولین باید به رفع گره ها و مشکلات شرکت ها و سرمایه گذاران در شهرستان فیروزکوه توجه کنند.

نماینده ولی فقیه در فیروزکوه، خاطر نشان کرد: تاکید بنده بر این است که در درجه اول از نیروهای بومی استفاده شود، اولویت در جذب نیروها باید نیروهای بومی باشند، البته مشاغلی هم هستند که نیاز به تخصص دارند و شاید آن نیرو در اینجا نباشد، این مسئله فرق می کند؛ مسئولین ما باید ساز و کاری قرار دهند که اگر سرمایه گذاری به شهرستان می آید، شرکتی تاسیس می کند و یا اشتغالی ایجاد می کند، در درجه اول از نیروهای بومی استفاده کند.

وی خطاب به جوانان بیان داشت: متاسفانه بعضی از جوانان ما، مخصوصاً جوانان تحصیل کرده ما، فکر می کنند حتماً شغل پشتِ میز نشستن و یک شغل اداری است، خیر اینطور نیست، مشاغل اداری و استخدامی و ظرفیت محدود است از اینکه انتظار داشته باشیم حتماً جذب اداره ای شویم ممکن نیست.

این مقام مسئول افزود: ما باید فرهنگ کار را ترویج کنیم، چه اشکالی دارد که جوان تحصیل کرده ما بیل و کلنگ به دست بگیرد، اشتغال زایی کند و در عرصه تولید ورود کند؟ اهل بیت و علما بزرگ ما هم کارگری می کردند، این که عیب نیست، کار ننگ نیست بلکه بیکاری عیب است.

وی عنوان کرد: بسیاری از مشاغل نظیر کشاورزی و دامداری برکت دارد، البته بنده به مشکلات کشاورزان و دامداران آگاه هستم و مسئولین هم باید به این مسائل رسیدگی کنند؛ اما جوانان ما باید توجه کنند که هیچ موقع بیکار ننشینند، بزرگ ترین درد و عیب برای جوان ما این است که بیکار در خانه بنشیند، جوان ما باید مشغول کار شود و از هر ظرفیتی برای کار و فعالیت استفاده کند.

امام جمعه فیروزکوه خطاب به مراکز نیکوکاری و خیّرین بیان داشت: مراکز نیکوکاری ما همّت خود را در اینکه یک بسته ای به دست نیازمند بدهند، قرار ندهند، اینکه ما در ایام مختلف، بسته غذایی و معیشتی تهیه کنیم و به دست نیازمندان برسانیم، مُسَکِن موقت است اما خیلی مطلوب نیست، ما باید با فقر مبارزه کنیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: توصیه بنده این است که مراکز نیکوکاری در شهرستان و خیّرین، همّت خود را در ایجاد اشتغال قرار دهند، اگر ما در جامعه، حتی برای یک نفر شغل مناسب تهیه کنیم یک خانواده را احیا کردیم، اگر یک خانواده را احیا کنید جامعه را احیا و با فقر و طلاق مبارزه کردید.

وی با اشاره به انتخابات اظهار داشت: اولاً تلاش کنیم تا مردم در انتخابات، با شکوه شرکت کنند و ثانیاً افراد صالح و سالم را انتخاب کنیم، اگر ما دولت مومن و انقلابی و شورا های خوبی داشته باشیم، بسیاری از مشکلات حل می شود؛ همانطور که از زمانی که حضرت آیت الله رئیسی به قوه قضائیه آمدند، چه قدر مشکلات کشور برطرف شد و چه قدر شرکت هایی که تعطیل بودند با پیگیری های ایشان، فعالیت خود را آغاز کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حیدری خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات کشور ربطی به تحریم ندارد بلکه ربط به تدبیر و مدیریت دارد؛ هر چه مدیران و مسئولین ما صالح تر، سالم تر، پُرکار تر، جهادی تر و انقلابی تر باشد قطعاً به فضل الهی مشکلات کشور برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/*

کد خبر 652441

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =