کد خبر 652533
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
برترین صف‌های خرید و فروش سهام

بازار امروز با افزایش عرضه در نمادهای بزرگ آغاز به کار کرد.

به گزارش تهران نیوز، امروز شنبه (۱۶ اسفند ماه) بازار سرمایه در اولین روز هفته با افزایش عرضه در بیشتر نمادهای بزرگ آغاز به کار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در ۵دقیقه ابتدایی پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۶ اسفند ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۶ اسفند ماه

در گروه بانکی‌ها شاهد نوسانات مثبت در نمادهای ونوین و وپست هستیم. وبملت در قیمت ۳۵۲ تومان با افت حداکثری دنبال می‌شود. دی در قیمت ۲۰۹۳ تومان با صف فروش مواجه است. وبصادر افت حداکثری را تجربه می‌کند.

برکت و پترول بر مدار مثبت قرار گرفتند.

خودرویی‌ها تماما در کف قیمت روزانه با افت تقاضا مواجه هستند و خساپا در قیمت ۲۲۲ تومان با صف فروش ۳۹۴ میلیون سهمی مواجه است. خودرو در قیمت ۲۴۱ تومان با صف فروش ۱۸۱ میلیون سهمی دارد.

در گروه فرآورده‌های نفتی، روانکارها در محدوده مثبت و با افزایش تقاضا همراه هستند. شسپا در قیمت ۱۵۹۳ تومان با صف خرید همراه است. شبهرن رشد ۴ درصدی دارد. شبریز نیز در مدار مثبت و در قیمت ۲۷۹۵ تومان داد وستد می‌شود.

نماد اپال در قیمت ۱۵۸۷ تومان با صف فروش ۷۴ میلیون سهمی مواجه است.

شستا در قیمت ۱۸۲۲ تومان دنبال می‌شود و افت بیش از ۱ درصد دارد.

در گروه محصولات شیمیایی نماد پترول در مدار مثبت قرار گرفته و سهم در قیمت ۸۹۵ تومان دنبال می‌شود. آریا افت حداکثری دارد. شگویا نیز در قیمت ۷۹۵ تومان با افت قیمت مواجه است. فارس در قیمت ۸۲۴ تومان قرار دارد.

افت سه هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۱۷۴هزار واحد قرار گرفته است.

برکت، شسپا و شبهرن بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای فملی شستا و شپنا بیش‌ترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

در گروه دارویی‌ها نماد برکت در قیمت ۲۹۹۶ تومان با گذر از حجم بیش از ۱۷ میلیون سهم با صف خرید بالای ۳۵ میلیون سهم روبروست.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت چهار هزار و ۵۲۷واحدی (۰.۴درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۱۷۳هزار واحد قرار گرفت و، اما شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۰۴درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۵۲نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۶۰نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نمادهای شستا، برکت، آبادا، ثامید، بوعلی و شپنا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای کزغال، کرمان، بپیوند، وسپهر، بگیلان و بجهرم در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به ۹۶۵میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۷۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۷۶۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۴۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به بیش از چهار هزار و ۶۴۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش اپال،دی و خساپا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام فرآوری معدنی اپال کانی حدود ۱۵۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید وسپهر، برکت و غگیلا در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۶۰میلیارد تومان (۸۷درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۸۹۰میلیارد تومان (۱۶درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۳نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۶۴نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شیر پاستوریزه پگاه گیلان (غگیلا) به ۱۳.۷درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 «خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۶۱۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «سیمان، آهک و گچ» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش بیش از ۳۱۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» با تقاضای خرید ۴۵میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۱۹درصد از ۶هزار و ۱۵۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۹۴۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۶۵۳درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هفت هزار و ۱۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 652533

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =