دولت بایدن به توصیه‌های مهاجرتی ترامپ نیازی ندارد

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد دولت فعلی آمریکا برای اداره امور مهاجرت به توصیه‌های رئیس‌جمهور پیشین این کشور نیازی ندارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  سخنگوی کاخ سفید به حمایت از اقدامات مهاجرتی دولت جو بایدن در مقابل افزایش انتقادات جمهوری خواهان و از جمله رئیس جمهور سابق این کشور پرداخت.

جن ساکی روز جمعه در واکنش به صدور بیانیه‌ی بلند بالای رئیس جمهور پیشین در انتقاد از برنامه مهاجرتی بایدن، ترامپ را مخاطب قرار داد و گفت: ما از رئیس جمهور سابق در مورد سیاست مهاجرتی، که نه تنها غیرانسانی بلکه در چهار سال گذشته نیز بی نتیجه بود، توصیه یا مشاوره نمی‌گیریم. ما می‌خواهیم مسیر رو به جلو را ترسیم کنیم و این شامل رفتار انسانی توام با احترام و احترام به کودکان است.

رئیس جمهور سابق آمریکا اخیرا دستور کار دولت بایدن را در مورد مهاجرت مورد تمسخر قرار داد و ادعا کرد که تغییر سیاست‌های دوران وی در خصوص محدود کردن سیر مهاجرت، منجر به ایجاد بحران در مرزهای آمریکا شده است.

دونالد ترامپ در بیانیه‌ای گفت: سونامی مارپیچ در مرزها جوامع محلی را تحت فشار قرار داده، بودجه‌ها را کاهش می‌دهد، بیمارستان‌ها را شلوغ می‌کند و کارگران قانونی آمریکا را بیکار می‌کند. هنگامی که من از کاخ سفید خارج شدم، به امن‌ترین وضعیت مرزی تاریخ کشورمان رسیده بودیم. تحت دولت بایدن، به زودی این وضعیت بدتر، خطرناک‌تر و خارج از کنترل خواهد بود. او سوگند دفتر خود برای حمایت از قانون اساسی ما نقض کرده است.

دولت بایدن با هجوم سریع مهاجران بویژه از مرزهای جنوبی خود دست و پنجه نرم می‌کند و هزاران خردسال بی سرپرست در چند هفته نخست ریاست جمهوری وی دستگیر شده اند.

ودانت پاتل، دستیار دبیر مطبوعاتی کاخ سفید اواخر روز پنجشنبه اعلام کرد رئیس جمهور بایدن از اعضای ارشد تیم خود خواسته است تا به منطقه مرزی سفر کنند تا در مورد پاسخ دولت به هجوم افراد زیر سن قانونی بدون همراه و ارزیابی اقدامات دیگر درخصوص اطمینان از امنیت و مراقبت از این کودکان تصمیم گیری شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

کد خبر 652539

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =