کد خبر 652614
۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
پوشش 90 درصدی هزینه‌های درمان ناباروری در بودجه 1400

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: پوشش 90 درصدی هزینه‌های درمان ناباروری در بودجه 1400 دیده شده است.

الهام آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های اصلی مجلس یازدهم بسترسازی به منظور اجرای طرح تعالی خانواده و جمعیت است و در راستای تحقق این مهم  در بودجه سال آینده دولت مکلف به پوشش 90 درصد هزینه‌های درمان ناباروری  شده است.

وی بیان کرد: اعتباری مورد نیاز برای این منظور تحت عنوان درمان ناباروری دیده شده و در حسابی تحت عنوان حمایت از هزینه‌های درمان ناباروری ذیل ردیف‌های وزارت بهداشت متمرکز می‌شود.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هزینه‌های بسیار بالای درمان ناباروری و ناتوانی بسیاری از زوجین در تامین و پرداخت این هزینه‌ها، به مانعی بزرگ برای فرزندآوری آن‌ها تبدیل شده است.

آزاد با اشاره به وجود 3.5 میلیون زوج نابارور که حدود 20 درصد زوج‌های کشور را تشکیل می‌دهند، افزود: ناتوانی در پرداخت هزینه‌های بالا مانع استمرار دوره‌های درمانی و ابتر ماندن  اقدام بسیاری از زوجین برای درمان و فرزندآوری و یا عدم اقدام به این منظور شده است.

عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی با ناکافی خواندن اعتبارات مصوب و ابهامات در هزینه‌کرد اعتبار درمان ناباروری در سال‌های گذشته، گفت: سال قبل نیز از مجموع اعتبار مصوب برای این منظور تنها 30 درصد آن صرف هزینه‌های درمان زوجین  شده است.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس با هدف پایان دادن به مشکلات زوج‌های نابارور و افزایش جمعیت در کشور، پوشش 90 درصدی بیمه‌ای برای درمان ناباروری در اعتبارات سال آینده دیده شده است.

آزاد عنوان کرد: ساز و کارها، تدابیر و ضمانت اجرایی لازم برای ارائه خدمات سه دوره درمان ناباروری و تامین و تحقق منابع بودجه‌ای برای این منظور پیش‌بینی و اتخاذ شده است.

وی خاطرنشان کرد: این مصوبه پس از تصویب و ابلاغ ماهیت اجرایی به خود خواهد گرفت و قرار است از سال 1400 اجرایی و عملیاتی شود.

انتهای پیام/*

کد خبر 652614

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =