افتتاح 450 مدرسه و مرکز فرهنگی ضدزلزله در مناطق محروم:

بنای پر برکت

تفاهمنامه ساخت 1000 مدرسه جدید برکت به امضا رسید
کد خبر 652778
۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۰
بنای پر برکت

۱۰۰ باب مدرسه سبز و ضدزلزله برکت و ۳۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی جدید توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در مناطق محروم ۲۴ استان کشور افتتاح شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، به نقل از خبرگزاری فارس:  صبح دیروز در مراسمی با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، وزیر آموزش‌وپرورش، رئیس سازمان نوسازی مدارس و مدیران عامل بنیادهای برکت، احسان و تدبیر، آیین افتتاح ۴۵۰ مدرسه و مسجد و مرکز فرهنگی برگزار و تفاهمنامه ساخت ۱۰۰۰ مدرسه جدید روستایی با اولویت جایگزینی مدارس کانکسی امضا شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم با ارائه گزارشی از عملکرد یک‌ساله ستاد گفت: اولویت اول ما در ستاد ایجاد شغل و مقابله با بیکاری در کشور است و عمده فعالیت‌های زیرمجموعه‌های ستاد به اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و احیای کارخانه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی تعطیل و نیمه تعطیل متمرکز است.

محمد مخبر افزود: برای سال ۹۹ ایجاد ۳۰۰ هزار شغل را در سراسر کشور پیش‌بینی کرده بودیم که تا پایان امسال که به نام جهش تولید هم نامگذاری شده، این رقم به بیش از ۳۰۰ هزار شغل خواهد رسید، برای سال ۱۴۰۰ نیز ایجاد ۴۰۰ هزار شغل در مناطق محروم کشور را در دستور کار خود داریم.

وی در ادامه درباره آخرین خبرها از مراحل تست انسانی «نخستین واکسن ایرانی کرونا» نیز گفت: با توجه به تأیید موفقیت‌ «واکسن کوو ایران برکت» در فاز اول مطالعات بالینی، فاز دوم و سوم تست انسانی نخستین واکسن ایرانی کرونا را با مجوز و موافقت وزارت بهداشت، به طور همزمان ۲۳ یا ۲۴ اسفند آغاز خواهیم کرد.

وی با اشاره به ایجاد آمادگی برای تولید انبوه واکسن در ستاد اجرایی پس از تأیید نهایی آن توسط وزارت بهداشت اعلام کرد: بزرگ‌ترین کارخانه تولید واکسن در منطقه را امسال راه‌اندازی خواهیم کرد و تا نیمه خرداد ۱۴۰۰ تولید انبوه واکسن «کوو ایران برکت» را انجام خواهیم داد و این واکسن را برای واکسیناسیون عمومی به دست مردم کشورمان خواهیم رساند.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در سخنانی با اشاره به کارآمدی نظام در سال‌های پس از انقلاب و خدمات ستاد به عنوان نمونه‌ای از این موفقیت‌ها، گفت: رهبر انقلاب یک روز در جایی گفتند آرزوی من این است که بتوانیم روزی در مناطق محروم کشور ۱۰۰۰ مدرسه بسازیم، امروز در این جلسه از تفاهمنامه ساخت ۳۰۰۰ مدرسه می‌شنویم، از ساخت ۳۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی، از ایجاد ۳۰۰ هزار شغل در عرض یک سال، این رقم‌ها و خدمات، افتخار بزرگی برای کشور و نظام هستند و خدا را از این بابت شاکریم.

محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش‌وپرورش نیز در این مراسم گفت: اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام در سال‌های اخیر مایه افتخار و مباهات همه ماست و به نمایندگی از جامعه آموزش‌وپرورش از دکتر مخبر و همکاران ایشان بویژه در بنیاد برکت تشکر می‌کنم.

وزیر آموزش‌وپرورش افزود: تاکنون صدها مدرسه با همکاری ستاد اجرایی در مناطق محروم ساخته شده و برای ساخت ۳۰۰۰ مدرسه با سازمان نوسازی تفاهمنامه امضا شده و در حال ساخت است که امیدوارم با تلاش‌های جهادی این ستاد و بنیاد برکت، شاهد افزایش فرصت یادگیری و فرصت‌های برابر علمی در کشور باشیم که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم بوده است.

امیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت هم در این مراسم با اشاره به افتتاح مدارس و مراکز فرهنگی جدید گفت: امروز ۱۰۰ مدرسه سبز و ضدزلزله با اعتبار ۲۱۰ میلیارد تومان و ۳۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی با اعتبار ۷۵ میلیارد تومان در ۲۴ استان کشور افتتاح شد و با این افتتاح، تعداد مدارس ساخته شده در سال۹۹ توسط ستاد اجرایی فرمان امام به عدد ۲۵۰ رسید. در ادامه این برنامه، تفاهمنامه ساخت ۱۰۰۰ مدرسه روستایی با اولویت جایگزینی مدارس کانکسی عشایر بین بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان نوسازی مدارس وزارت آموزش‌وپرورش امضا شد.

کد خبر 652778

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =