کد خبر 652839
۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
گرانی میوه با چاشنی سهم‌خواهی دلال‌ها

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: اختلاف قیمت میوه در سطح شهر در مقایسه با میادین تره‌بار حاکی از نقش دلال‌ها در افزایش نرخ‌ها است.

سید جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد:  در راستای موضوع دگرانی میوه بازدیدی توسط نمایندگان کمیسیون کشاورزی مجلس، ستاد تنظیم بازار و وزارت جهاد کشاورزی از میدان میوه و تره‌بار تهران انجام شد.

وی با اشاره به اینکه قیمت اقلام میوه در بازار تره‌بار منطقی است، عنوان کرد: از سویی در آستانه سال نو و نیاز مردم برای شب عید مشکلی در خصوص تامین میوه وجود نداشته و به فراوانی در میدان تره‌بار موجود است.

بیشتر بخوانید:

سایه مافیای محصولات کشاورزی بر سر بازار میوه

قول معاون وزیر صمت برای رفع مشکل تامین و توزیع مواد غذایی

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از سوی بر اساس اعلام ستاد تنظیم بازار با ذخیره‌سازی اقلام میوه مشکلی در خصوص تامین و توزیع آن برای بازار شب عید وجود ندارد.

ساداتی‌نژاد افزود: با این وجود نرخ عرضه میوه در فروشگاه‌های سطح شهر تهران اختلاف چند هزار تومانی نسبت به قیمت میدان میوه و تره‌بار داشته و از طرفی نرخ‌ها در مناطق مختلف شهر متفاوت و مختلف است.

وی با غیر منطقی خواندن سهم افزایش قیمت میوه از میدان تره‌بار تا فروشگاه‌های سطح شهر، ادامه داد: این اختلاف قیمت گواه فعالیت واسطه‌ها و دلالی در بازار میوه است.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: موضوع مورد بحث دیگر این است که اقلام میوه با نرخ منطقی در میادین میوه و تره‌بار تهران عرضه می‎شود، حال آنکه در برخی از شهرستان‌ها ساز و کار عرضه در میادین میوه ایجاد نشده و قیمت‌ها به مراتب بالاتر و حتی بیشتر از نرخ عرضه در تهران است.

ساداتی‌نژاد اضافه کرد: به این ترتیب نقش دلال‌ها و واسطه‌ها در تعیین نرخ میوه در برخی شهرستان‌ها و مناطق کشور به مراتب پررنگ‌تر بوده و قیمت‌ها نیز بالاتر است.

وی گفت: می‌کوشیم ذخیره‌سازی میوه برای نیاز شب عید مردم انجام شده و در زمینه توزیع مرغ با نرخ مصوب نیز توزیع روزانه از 150 به 250 تُن در روز افزایش می‌یابد.

رئیس کمیسیون کشاورزی از ورود مجلس به موضوع گرانی میوه خبر و ادامه داد: باید ترتیبی اتخاذ شود که از عرضه چند نرخی میوه جلوگیری و اقلام مورد نیاز خانوار با قیمت‌های منطقی در سطح بازار عرضه شود.

انتهای پیام/*

کد خبر 652839

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =