ایران و امریکا گفتگویی وجود ندارد

خطیب زاده گفت: بین ایران و آمریکا گفت‌وگوی مستقیم یا غیرمستقیمی نیست، چون برجام مسیر را روشن کرده است.

به گزارش تهران نیوز، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در مورد نامه وزیر خارجه آمریکا به افغانستان و اینکه آیا قبل انتشار این نامه ایران در جریان پیشنهاد قرار گرفته بود، گفت: هیچ تماس مستقیم و غیر مستقیمی با آمریکا در مورد برجام و غیر برجام نداشتیم و نداریم، در خصوص نشستی در سازمان ملل متحد هم هنوز دعوتی نداشتیم و نگاهمان به دوستان در منطقه دوستی است، نگاه ابزاری نداشتیم و افغانستان برای ما دوست و کشور همسایه است.

وی در مورد طرح سازنده ظریف گفت: با طرف های برجامی خود گفت‌وگوهای نزدیکی داشتیم، این بحث حساس باید در بستر خود جلو رود و هر زمان به نتیجه رسید در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

خطیب زاده درباره اینکه آیا ایران طرح گام در مقابل گام با آمریکا را قبول خواهد کرد؟ تصریح کرد: اجازه دهید در مسیر بستر خود برود، ایران نه هیچ وقت طرح گام به گامی را دریافت کرده و نه چنین طرحی مبتنی بر خط مشی اعلامی ایران بوده است. بین ایران و آمریکا گفت‌وگوی مستقیم یا غیرمستقیمی نیست، چون برجام مسیر را روشن کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه درباره بحران یمن اظهار کرد: ما نگران بحران تراژیک در داخل یمن هستیم، چندین میلیون یمنی در نیاز مطلق به مواد، غذا و آب آشامیدنی لازم است. ایران در ۶ سال گذشته همواره گفته آتش بس با دسترسی‌های انساندوستانه و لغو این محاصره صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: عربستان هر چه زودتر به این جنگ خانمانسوز و نابرابر خاتمه دهد، مسیری برای حل و فصل بحران یمن جز مسیر گفت و گو راه حل سیاسی نیست و دولت نجات ملی یمن بارها این را تایید کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 653019

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • جهاد IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
    0 0
    هروقت دولت تروریستی شیطان بزرگ روی خوش نشان دهدبدانیدکه حقه ای درکاراست ومی خواهدشمارافریب وحقوق شماراپایمال کند.یاحسین