کد خبر 653067
۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
مجیدی بسیار منطقی و مشورتی است

کمک ‌مربی استقلال گفت: آقای مجیدی در این مدتی که من امسال یا فصل قبل در خدمتشان بودم جزو مربیانی است که بسیار منطقی و مشورتی هستند .

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  صالح مصطفوی کمک‌مربی استقلال درباره اتفاقات فنی رخ داده در جریان دیدار با فولاد حرف زد و مشخص کرد که چه دلایلی باعث شد تا استقلال نسبت به همه رقبای فولاد موقعیت‌های بیشتری را روی دروازه این تیم خوب اهوازی ایجاد کند. 

چه کردید که تیم ظرف دو روز تمرین، مسابقه به این مهمی را برنده شد؟
کادر فنی در واقع ابتدا شروع کرد به شناخت پیدا کردن و دقیق شدن روی تیم فولاد و یک مقدار و تا حدی که می‌شد در دو جلسه تمرینی و کارهای فنی و چند جلسه به صورت تئوری برنامه‌هایی که برای این بازی لازم بود را توضیح دادیم و در حین بازی هم یکی، دو بار تغییر جزیی انجام شد که خوشبختانه از دقیقه ۲۰، ۲۵ به بعد تیم کم‌کم به بازی مسلط شد و بازیکنان خیلی باانگیزه و پرتوان ظاهر شدند. باید به همه بازیکنان تیم بابت این برد تبریک گفت. 

در طول بازی خیلی با مجیدی همفکری می‌کردید! این همکاری بین کادر فنی خیلی دیدنی و جذاب بود. در این باره توضیح می‌دهید؟
آقای مجیدی در این مدتی که من امسال یا فصل قبل در خدمتشان بودم جزو مربیانی است که بسیار منطقی و مشورتی هستند و بنده و سایر دوستان نکاتی که به ذهنمان می‌رسید را انتقال می‌دادیم و خودشان تصمیم می‌گرفتند که در حین بازی چه تصمیمی بهتر است و ما هم نکات فنی که به نظرمان می‌رسید را به سرمربی انتقال می‌دادیدم و ایشان با تدابیری که در نظر گرفتند یک فوتبال شطرنج‌گونه‌ را در زمین اجرا کردند و در نهایت هم برنده شدیم. 

تعویض‌های استقلال یکی از مواردی بود که باعث شد ورق بازی برگردد و نتیجه بعد از تعویض‌ها تغییر کرد. درباره تعویض‌ها و دلایلش توضیح می‌دهید؟
ما قبل از بازی درباره سناریوهای مختلف با آقافرهاد جلسه داشتیم و فکر کرده بودیم و با توجه به بازیکنانی که آماده‌تر بودند تیم را ابتدا به میدان فرستادیم و در ادامه بازی هم با همان سناریوها پیش رفتیم و به نظرم آقا فرهاد درباره تعویض‌ها خیلی خوب عمل کردند که نتیجه کار را هم تغییر داد. 

چقدر از برنامه‌ها و استراتژی که برای این بازی به تیم دیکته کرده بودید اجرا شد؟
اگر بخواهم درباره شکلی که فرهاد مجیدی قلباً دوست دارد تیمش به آن روش بازی کند حرف بزنم باید بگویم که هم زمان برای دستیابی به آن روش خیلی کم بوده که تفکراتش را به تیم القا کند و هم اینکه هنوز به شرایط بدنی و تاکتیکی بازیکنان تسلط کافی نداشتیم ولی فکر می‌کنم که بازیکنان استقلال بسیار باهوش و بزرگ هستند که با همین تعداد اندک جلسات تمرین بدنی و تئوری، بخش‌هایی از نکاتی که در ذهن آقافرهاد بود را توانسیتم به تیم انتقال بدهیم. البته همان‌طور که آقافرهاد آخر بازی گفتند هنوز باید خیلی کار کنیم. 

انتظار فولادی با این همه پرس شدید و بازی هجومی در ابتدای هر دو نیمه را داشتید؟
درباره فولاد قبل از بازی صحبت کردم که تیمی بسیار با برنامه و جنگنده است، تیمی که خیلی خوب پرس می‌کند. بله! انتظارش را داشتیم و توانستیم خیلی خوب تدابیر تیم فولاد را خنثی کنیم و به نظرم تدابیری که آقافرهاد در نظر گرفتند خوشبختانه منجر به گل شد. 

چطور؟
فولاد شانس گلی که تا اینجای فصل به رقبایش داده به‌ طور میانگین در هر بازی زیر ۰/۵ درصد در هر بازی است چیزی تقریباً زیر ۰/۶ درصد، ولی استقلال در این بازی بخت گلش را تا ۱/۶ درصد افزایش داد که این نشان می‌دهد ما از نظر تاکتیکی توانستیم این وضعیت دفاعی تیم فولاد را خنثی کنیم. امیدوارم این روند در دیدارهای بعدی هم ادامه پیدا کند.

منبع:خبرورزشی 
انتهای پیام/
کد خبر 653067

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =