بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

افراد حقیقی در بورس امروز ۲۷۵میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه قند و شکر و همچنین سهام قثابت بود.

به گزارش تهران نیوز، حقوقی‌ها امروز حدود ۲۷۵میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد پنج هزار و ۸۱۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۳درصد یعنی هزار و ۳۳۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان پنج درصد از کل معاملات شد.
بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «قند و شکر»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «محصولات غذایی و آشامیدنی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فرآورده‌های نفتی» و «فعالیت‌های مهندسی، تجزیه، تحلیل و آزمایش فنی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «قثابت»، «وپارس» و «اپال» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «فولاد»، «جمپیلن» و «شبندر» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری قند ثابت خراسان حدود ۵۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی فولاد مبارکه اصفهان با برتری حدود ۴۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۴نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۱۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۷۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۶۱۰میلیارد تومان بود.

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس +جدول

منبع: اقتصاد نیوز

انتهای پیام/

کد خبر 653076

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =