اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان از درآمد شستا به تامین اجتماعی

سالاری گفت: بخشی از سود سهام شستا در سال ۹۹ که به سازمان تامین اجتماعی اختصاص یافت، کمتر از ۶ هزار میلیارد تومان بوده است.

به گزارش تهران نیوز، مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره جزئیات پرداخت بخشی از سود شستا به سازمان تامین اجتماعی، اظهار کرد: در سال ۹۹، بودجه تامین اجتماعی بیش از ۱۷۰ هزار میلیارد تومان بوده و پیش بینی می‌شود تا پایان اسفند بیش از ۱۷۰ هزار میلیارد تومان هزینه سازمان تامین اجتماعی برسد چراکه احتمال دارد مرحله دوم متناسب سازیحقوق بازنشستگان به اجرا درآید و به بیش از ۱۸۰ هزار میلیارد تومان هم برسد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: بخشی از سود سهام شستا در سال ۹۹ که به سازمان تامین اجتماعی اختصاص یافت، کمتر از ۶ هزار میلیارد تومان بوده است  و غیر از این رقم مبلغ دیگری را دریافت نکرده ایم از منابع حاصل از فروش سهام شستا مبلغی وارد سازمان تامین اجتماعی نشد و تمامی درآمد صرف افزایش سرمایه در خود شستا شد.

وی با اشاره به اینکه نقش سرمایه گذاری در سازمان تامین احتماعی کم است، افزود: بیشتر درآمد های سازمان از درآمد جاریِ بیمه‌ای است، هرچند که در سال آینده باید برآوردها را نگاه کنیم و بودجه سازمان را بررسی کنیم ببینیم چه قدر از درآمد شستا به سازمان تامین اجتماعی اختصاص می‌یابد.

سالاری ادامه داد: قرار بود بخشی از درآمد حاصل از فروش سهام شستا، به سازمان تامین اجتماعی اختصاص پیدا کند، اما اتفاق نیفتاده است و تنها ۶ هزار میلیارد تومان از درآمد شستا به سازمان اختصاص یافت.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: سال ۱۴۰۰ هم مشخص نیست که چه میزان از سود شستا به سازمان اختصاص پیدا می‌کند، اما حدود همین رقمی که سال ۹۹ اختصاص پیدا کرد، پرداخت خواهد شد، اما اگر شرایط ارزی تغییر پیدا می‌کند و سود آوری بالا می‌رود هزینه سازمان هم بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه بودجه پیش بینی شده سازمان برای سال ۱۴۰۰، ۲۸۰ هزار میلیارد تومان است، اضافه کرد: پس از نظر درصدی تغییر چندانی در پرداخت شستا به سازمان اتفاق نخواهد افتاد و آن چه که از شستا به سازمان تامین اجتماعی وارد می‌شود خرج درمان، پرداخت حقوق، ازکارفتادگی و ... می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 654632

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =