افتتاح 4 ایستگاه مترو در سال جدید

مدیرعامل شرکت مترو تهران، از افتتاح 4 ایستگاه باقرخان در خط 7، ایستگاه اقدسیه در خط 3 و ایستگاه مرزداران و شهرک آزمایش در خط 6 خبر داد.

به گزارش تهران نیوز، علی امام، مدیرعامل شرکت مترو تهران با اشاره به اینکه 4 ایستگاه مترو ابتدای امسال (1400) در خطوط مختلف مترو باقرخان در خط 7، ایستگاه اقدسیه در خط 3 و ایستگاه مرزداران و شهرک آزمایش در خط 6 افتتاح خواهد شد، گفت: افتتاح این ایستگاه‌ها از برنامه‌های سال گذشته مترو بوده است اما چون پول اوراق مشارکت برای تکمیل به موقع نرسید، این افتتاحیه به سال جدید کشیده شد.

 وی یادآور شد: هنوز اوراق مشارکت سال 99 که چیزی حدود 250 میلیارد تومان است به طور کامل آزاد سازی نشده است.

مدیرعامل مترو تهران درباره تأمین سهم اوراق مشارکت سال 99 شهرداری و تضمین آن توضیح داد: نامه تضمین 50 درصدی سهم شهرداری از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه به امضا رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مبلغ این اوراق 850 هزار میلیارد تومان است. اظهار داشت: ما هر ساله ما برای جذب پول اوراق مشارکت، به دلیل بدهی‌های سنگین پیشین شهرداری دچار مشکل می‌شویم.
امام تاکید کرد: سیستم بانکی اغلب راغب به مشارکت در این زمینه نیست، و اگر بانکی هم وارد شود، بانک مرکزی عاملیت آن را نمی‌پذیرد.

مدیرعامل مترو تهران گفت: برای حل مشکل تضمین معاون اول رئیس جمهور ورود پیدا کرده است و قول داده است این مشکل حل شود.

وی ادامه داد: اگر مجوز اوراق مشارکت سال 99 را به سرعت بگیریم می‌توانیم امیدوار باشیم پروژه‌ها سرعت بیشتری پیدا کند.

امام با بیان این نکته که برای تکمیل خط 7 مترو تهران 7 ایستگاه باقی مانده است، افزود: تکمیل ایستگاه ورزشگاه تختی به دلیل مشکلات تملیکی باقی مانده و به جز این ایستگاه پایانه‌ای هم محسوب می‌شود، پرونده 6 ایستگاه دیگر در پایان امسال بسته شد.

مدیرعامل مترو تهران از توسعه بخش غربی خط 4 خبر داد و گفت: تا اردیبهشت 1400 کلنگ آن زمین می‌خورد.

وی ادامه داد: با توسعه این محدود که از ایستگاه کلاهدوز تا دانشگاه آزاد واحد تهران شمال خواهد بود، بخشی از گره حمل و نقلی تهران باز می‌شود.

منبع: مهر

انتهای پیام/

کد خبر 654760

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =