اقدامات ویژه تامین اجتماعی برای بازنشستگان در سال 1400+جزئیات

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران درباره اقدامات پیش بینی شده برای بازنشستگان در سال جدید، توضیحاتی داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،علی دهقان‌کیا رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران درباره اقدامات پیش بینی شده برای بازنشستگان در سال جدید، اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که حتما در سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار دارد، اصلاح ساختار سازمان تامین اجتماعی و اجرای ۳ جانبه گرایی است که مورد نظر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از برنامه‌های ما در سال جدید حذف برخی از فرانشیزهای درمان و یا کسر ۵۰ درصدی برخی از فرانشیزهای درمان برای بازنشستگان است، افزود: این موضوع برای سال جدید حتما به اجرا درمی‌آید، اقدامات اولیه در این خصوص انجام شده و برای سال ۱۴۰۰ به احتمال زیاد شاهد رفع این مشکل برای بازنشستگان هستیم، تا در هزینه‌های درمان مشکلات کمتری را داشته باشند، چراکه با افزایش هزینه‌های درمان، مشکلات متعددی در این خصوص برای بازنشستگان به وجود آمده است.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران تصریح کرد: برای سال جدید رقم تسهیلات برای بازنشستگان افزایش خواهد یافت البته این موضوع هنوز نیازمند مذاکره و جلب نظر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی است که باید در این خصوص مذاکراتی داشته باشیم و از لحاظ مالی بررسی‌های لازم صورت گیرد، اما این احتمال را می‌دهیم که رقم وام به بازنشستگان تامین اجتماعی در سال جدید افزایش می‌یابد.

دهقان‌کیا درباره جزئیات پرداخت وام به بازنشستگان در سال گذشته، بیان کرد: در سال گذشته در تهران، به حدود ۲۲ هزار بازنشسته تامین اجتماعی وام ۵ میلیون تومانی پرداخت کردیم البته به دلیل الکترونیکd شدن دریافت تسهیلات از طریق بانک رفاه و راه اندازی سامانه ثبت نام کمی وقفه ایجاد شد، به همین دلیل اگر این وقفه ایجاد نمی‌شد تعداد بیشتری پرداخت وام صورت گرفت و فقط در بهمن ماه حدود ۱۴ هزار و ۲۰۰ نفر را پرداخت کردیم.

وی درخصوص پرداخت وام ۵۰ میلیونی به بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۹، گفت: سال ۹۹ به دلیل افزایش هزینه اجاره خانه و مشکلاتی که بازنشستگان در این خصوص داشتند، طی مذاکره که با بانک رفاه غرب تهران داشتیم، وام ۵۰ میلیون تومانی را پرداخت کردیم و فقط توانستیم به ۳۴۰ نفر از بازنشستگان در تهران پرداخت کنیم و برای سال ۱۴۰۰ باید مجدد وارد مذاکره شویم تا شرایط دریافت این وام را برای بازنشستگان فراهم کنیم.

منبع: افکارنیوز

انتهای پیام/

کد خبر 656585

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • یه بازنشسته تامین اجتماعی IR ۲۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
  0 0
  کدوم وام؟؟؟ هزار تا شرط براش گذاشتید که من هیچکدومش رو ندارم اینکه نشد کمک و تسهیلات!!! حالا خوبه قراره پس بگیرید...ولی کشوریها براحتی وام رو میگیرند و به همشون تعلق میگیره
 • ناشناس IR ۲۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
  0 0
  اقای سالاری تو را بخدا به فکر از کار افتادگان که باسابقه کم از کار افتاده شدن وهمیشه بیمار و دارو استفاده میکنن هزینه شون هم بالا ست باشین
 • IR ۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  0 0
  خیانتی که شما اعضای کانون به بازنشستها کردید با منت بی سابقه بود خودشم تو دو مرحله