کد خبر 657362
۲۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در فروردین ماه امسال ۱۳۴ درصد نسبت به اسفندماه ۹۸ افزایش داشته است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، نورمحمدی مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: گفت: متناسب سازی حقوق و بهبود معیشت، دغدغه چندین ساله بازنشستگان تامین اجتماعی بود که با افزایش سالانه و دو مرحله متناسب سازی در مرداد سال گذشته و فروردین امسال، تفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با سایر صندوق‌های بیمه‌ای برطرف و گام مهمی در ارتقای سطح معیشت یازنشستگان این سازمان برداشته شد.

نورمحمدی افزود: با اجرای طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در فروردین ماه امسال ۱۳۴ درصد نسبت به اسفندماه ۹۸ افزایش داشته است.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلوبه و بویراحمد با بیان اینکه میزان حقوق پرداختی به بازنشستگان بر اساس محاسبات بیمه‌ای و مدت زمان سابقه محاسبه و پرداخت می‌شود، گفت: بازنشستگانی که در اسفندماه ۹۸ مبلغ یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و در اسفند ۹۹ مبلغ دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافت می‌کردند، از فروردین ۱۴۰۰ با اعمال افزایش ۳۹ درصدی ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

او بیان کرد: هم چنین بیمه شدگانی که با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شده اند، از فروردین امسال ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند؛ در حالی که حقوق آنان در اسفند ۹۸ و پیش از متناسب سازی، یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان بود.

نور محمدی گفت: با اجرای متناسب سازی حقوق، رفع تفاوت در حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با سایر صندوق‌ها و میزان سابقه و هم چنین نرخ دستمزد و مزایای مشمول حق بیمه زمان اشتغال در نظر گرفته شده و ملاک عمل است.

او افزود: حق عائله مندی بازنشستگان از ۵۰ هزار تومان به ۳۷۵ هزار تومان و حق اولاد آنان نیز از ۱۴ هزار تومان به ۹۶ هزار تومان افزایش یافته است.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلوبه و بویراحمد، مهمترین تعهد بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی نسبت به بیمه شدگان و بازنشستگان را پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران اعلام کرد و گفت: در اسفند ماه ۹۸ مجموع پرداختی ماهانه این سازمان به بازنشستگان در سراسر کشور حدود ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود.

او افزود: در حالی که این میزان در فروردین امسال به ۱۵ هزار میلیارد تومان در ماه خواهد رسید و این سازمان با وجود مشکلات زیاد، تامین معیشت و کاهش فشار اقتصادی بر بازنشستگان را از اهداف اصلی خود می‌داند.

نورمحمدی بیان کرد: مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در اسفند ۹۹ به صورت علی الحساب مرحله دوم متناسب سازی به حساب بازنشستگان واریز شد که ارتباطی با افزایش حقوق آنان در سال جاری ندارد و احکام جدید با احتساب مرحله دوم متناسب سازی و افزایش سنواتی صادر می‌شود.

او گفت: افزایش سالانه و افزایش ناشی از متناسب سازی با حقوق فروردین به حساب بازنشستگان و مستمری بگیران واریز می‌شود.

منبع:  باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 657362

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حمید EC ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  0 0
  لعنت بر شما واین همسانسازیتون ،این چه همسانسازی هست ،بابا ما این همسانسازی شما را نمیخوام مگه شما نمیگین تورم بالای 45 درصد هست همین مقدار درصد تورم را به حقوقها اضافه کنید من امروز فیش جدید حقوقم دیدم یا شما ما بازنشستگان را نادان و..... فرض کردید یا شما اینقدر ریاکار ودروغگو هستید که همه چیز را به پوست خود مالیدن وخم به ابرو هم نمیارید .اینقدر دربوق و کرنا داد زدید وبه هم تبریک تعظیم کردید که بیا وببین که چه کردیم همسانسازی کردیم .ای لعنت به شما واین همسانسازیهای زشت شما ،کلا 26 درصد افزایش حقوقها بوده همین وبس ،با تورم 50 درصدی وبالاتر در کل 26 درصد این بود افزایش حقوق این بود همسانسازی ،.هر سال ما را به همینصورت سرکار میگذارید .لعنت خدا وپیغمبر بر شما
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  0 0
  ای کاش دروغ حناق بود گلوی تمام مسئولین رو میگرفت و خفه میکرد کل دریافتی من نسبت به سال 98 تقریبا 87 درصد اضافه شده است لطفا شما همراهی با این دروغگویان همراه نشوید
 • IR ۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۰
  0 0
  مرحله اول همسان سازی کلاه گذاشتن سره بازنشستگان این بار یه جور دیگه کلاه میزارن...میگن 1200ت مبلغ ههمسان سازیه،39درصدم افزایش سالیانه،چندتام مزایای جانبی؟؟؟فقط چه جوری میشه 4200ت خدا میدونم...کلا نمیفهمن یا بهتر بگم خودشنو زدن به نفهمی...با این فرمول متفکرانه شما و دانش علمی مسئولین بیشتر از این نباید انتظار داشت باید مغز شمارو بعنوان کشف مغز انسان ناندرتال در عصر جدید تو گینس ثبت کرد.
 • IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
  0 0
  دبیر کل که چشم و گوش بسته هر چی سالاری میگه انرا تکرار میکنی.کار به سال ۹۰و ۸۰ نداشته باش.از ۸۹ هزار میلیارد برای هر باز نشسته چقدر پرداخت شد.۳۰۰ تومن انهم روی مزایا که با ازدواج با ... به مرور زمان میپره .پس لطفا اینقدر شلوغش نکن.