مرحبا در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

شعار سال تعیین استراتژی کشور است

اقتصاد مقاومتی، راه نجاتی که دیده نمی‌شود
کد خبر 657522
۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵
شعار سال تعیین استراتژی کشور است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری در حکم تعیین استراتژی و خط مشی حرکت رو به جلو در کشور است.

غلامرضا مرحبا در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: انتخاب شعارهای سال از سوی رهبر حکیم انقلاب یک برنامه تبلیغاتی نیست که برای مدتی روی آن‌ها کار کرده و سپس کنارشان بگذاریم.

وی عنوان کرد: در حقیقت انتخاب شعارهای سال با عناوین مختلف در حکم تدوین استراتژی و خط مشی کشور است که در پس آن‌ها دغدغه‌ها و ضروریاتی نهفته است، به طور مثال انتخاب شعارهایی با مضامین اقتصادی طی سال‌های اخیر نشان‌دهنده کاستی‌های موجود در این حوزه و ضرورت بسیج امکانات و نیروها برای رفع آن‌ها است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: بر این اساس دولت باید با برنامه‌ریزی درباره تحقق شعار سال، همه ارکان اقتصادی و سیاسی کشور را بسیج  کرده و به حرکت وادارد، از جمله آنکه در مسائل مربوط به حوزه اقتصادی توجه به مشکلات معیشتی مردم از مهمترین اولویت‌ها است.

مرحبا خاطرنشان کرد: اگر چه کشور ایران در حوزه‌های مختلفی مانند هسته‌ای، تولیدات دانش‌بنیان، نانو تکنولوژی و مانند اینها به پیشرفت‌های بسیاری دست یافته، اما در عرصه اقتصادی با مشکلات بسیار مواجه است.

وی با تاکید بر اینکه دولت در زمینه رسیدگی به معیشت مردم نمره قبولی نمی‌گیرد، افزود: با توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری درباره تنگناهای معیشتی اقشار جامعه، دولت سیزدهم باید بخش زیادی از توان و فکر خود را روی این حوزه متمرکز کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضعف برنامه‌ریزی را از عامل ایجاد بسیاری از مشکلات خواند و گفت: عدم استفاده بهینه و مطلوب از امکانات موجود در کشور از جمله سرمایه عظیم و پویای جوانان موجب شده است در عرصه اقتصادی به اهداف و سیاست‌های تعریف شده دست نیابیم.

مرحبا اظهار کرد: همچنین در حالی رهبر فرزانه انقلاب با ترسیم سیاست‌های اقتصاد مقاموتی مسیر حرکت در زمینه رفع چالش‌های این حوزه را ترسیم کرده و راه را نشان‌مان داده‌اند که متاسفانه از این ظرفیت به نحو مطلوبی استفاده نمی‌شود.

انتهای پیام/*

کد خبر 657522

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =