آزادی سازی پول های ایران در کره به برجام گره خورده است

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: آزادسازی پول های بلوکه شده ایران با برجام گره خورده است، کره ای ها در ظاهر مستقل هستند اما دولتشان عملا تابع سیاست های آمریکا است.

به گزارش تهران نیوز، احمد علیرضا بیگی با اشاره به سفر نخست وزیر کره جنوبی به ایران برای حل مسئله پول های بلوکه شده ایران در این کشور، گفت: سفر نخست وزیر کره جنوبی به واکنش صریح و محکمی که مقام معظم رهبری در ارتباط با تعیین شرط برای رفع کامل تحریم ها به صورت یکپارچه و راستی آزمایی آن بر می گردد.

نماینده مردم تبریز، اسکو آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر دریچه ای که برای ارتباط با چین باز شده است باعث شده نظام سلطه و غرب تصور کند که از بازار ایران جا ماند و کره جنوبی هم می خواهد از این مقوله مستثنی نباشد.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران توانسته تحریم را با همه سختی ها، مشقت ها و ناتوانی های دولتش مدیریت کند و الان شرایط جدیدی در جمهوری اسلامی ایران آغاز می شود به ویژه با تشکیل دولت جدید نفس جدیدی در کالبد جمهوری اسلامی ایران دمیده می شود و کشورهای دنیا نمی خواهند از این فضای ایران جا بمانند.
این نماینده مجلس با بیان اینکه همه مسائل مقدمات سفر نخست وزیر کره جنوبی به ایران را فراهم کرده است، اظهار داشت: دولت و اقتصاد کره جنوبی وابسته به انرژی مطئمن است و جمهوری اسلامی ایران به این سمت می رود که برای بازه زمانی 25 ساله پشتوانه انرژی چین باشدو کره جنوبی نمی خواهد از این فرصت غافل شود.

علیرضا بیگی تاکید کرد: کره نمی تواند جدا از آمریکا باشد و علیرغم اظهاراتشان مثل روز روشن است که کره جنوبی جدا از آمریکا نیست، همه کشورها به دنبال منافع خود هستند و اگر منافعشان نبود سفر مقامات کره شکل نمی گرفت.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: آزادسازی پول های بلوکه شده ایران با برجام گره خورده است، کره ای ها در ظاهر مستقل هستند اما دولتشان عملا تابع سیاست های آمریکا است.

سعیدخطیب زاده سخنگویی وزارت امور خارجه، گفت: «چون سی کیونگ» در روزهای ۲۲ و ۲۳ فروردین برای دیدار با مقامات جمهوری اسلامی ایران و گفتگو در خصوص موضوعات دوجانبه از جمله موضوع محدودیت‌های غیرقانونی ایجادشده برای دسترسی به منابع بانک مرکزی در این کشور به تهران سفر خواهد کرد. 

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/

کد خبر 657765

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =