جهان اروم اُیاز، بزرگترین تولیدکننده پارچه‌های حلقوی در خاورمیانه

رئیس هیات مدیره کارخانجات نساجی جهان اروم اُیاز گفت: این واحد تولیدی در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده پارچه‌های حلقوی در خاورمیانه بوده و با اجرای طرح توسعه به بزرگترین واحد در جهان تبدیل می‎شود.

حسن همتی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: این واحد تولیدی هم‌اکنون ماهانه بیش از 2 میلیون مترمربع پارچه‌های رومبلی را تولید می‌کند، همچنین با نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات جدید در آینده نزدیک تولید پارچه با عرض 3 متر به خط تولید و سبد کالایی این واحد افزوده می‌شود.

وی عنوان کرد: در فاز دوم با اجرای طرح توسعه ظرف دو سال آینده با احداث 60 هزار متر سالن، این کارخانجات نساجی که هم‌اکنون بزرگترین واحد تولیدی پارچه‌های حلقوی در خاورمیانه است، به این جایگاه در جهان دست خواهد یافت.

رئیس هیات مدیره کارخانجات نساجی جهان اروم ایاز بیان کرد: با اجرای طرح توسعه پارچه‌های با عرض 1.45 برای رومبلی، 2.20 برای کالای خواب و 3 متری برای والان پرده تولید شده و علاوه بر تامین نیاز داخلی، به بازارهای هدف صادراتی در منطقه و اروپا صادر می‌شود.

همتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 800 نیروی کار در این کارخانجات در سه شیفت کاری مشغول به فعالیت هستند و با تکمیل طرح توسعه، ظرفیت تولید ماهانه به 6 میلیون مترمربع افزایش یافته و زمینه اشتغالزایی برای 2 هزار نیروی کار فراهم می‌آید.

وی با اشاره به تولید 22 میلیون مترمربعی پارچه در این کارخانجات نساجی در سال گذشته، تاکید کرد: بر اساس سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده میزان تولید در 6 ماه نخست امسال به 30 میلیون و تا پایان امسال به حدود 40 میلیون مترمربع افزایش می‌یابد.

رئیس هیات مدیره کارخانجات نساجی جهان اروم ایاز در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از نقش واردکنندگان در ضربه زدن به تولید داخلی، گفت: سودجویان می‌کوشند با کم رونق جلوه دادن تولید داخلی از یک سو و در مقابل نمایش نیاز کشور، از راه‌های قانونی زمینه واردات پارچه‌های رومبلی را فراهم و منافع شخصی خود را دنبال کنند.

همتی ادامه داد: در سالی که رهبر فرزانه انقلاب آن را "تولید، مانع‌زدایی‌ها و پشتیبانی‌ها" نامیده‌اند، یکی از ابعاد پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی این است که روزنه‌های واردات بر روی منفعت‌طلبان بسته شده و و مانع وارد آمدن ضرباتی از این ناحیه به منافع کشور شویم.

انتهای پیام/*

کد خبر 657990

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =