خرابکاری نطنز محصول دیپلماسی التماسی دولت است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این‌که خرابکاری نطنز محصول وادادگی و دیپلماسی التماسی دولت است، گفت: هرگاه در موضع ضعف قرار بگیریم بیشتر صدمه می‌بینیم.

مهدی عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به حادثه خرابکاری اخیر در سایت هسته‌ای نطنز اظهار کرد: همزمانی یک سلسله اتفاقات در ایامی که موسوم به بزرگداشت روز هسته‌ای در کشور و بعد از آن اعلام راه اندازی مجدد مرکز سانتریفیوژها و از سویی مذاکرات وین با این اتفاق است نشان دهنده این است که این خرابکاری بخشی از فرآیند مذاکره و اعمال فشار به ایران را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه این خرابکاری به نوعی محصول روند وادادگی و دیپلماسی التماسی دولت است، افزود: هر گاه در موضع ضعف قرار بگیریم بیشتر صدمه می‌بینیم و اینگونه منافذی را برای  آسیب پذیری کشور باز می‌کنیم. در دنیای بدون دموکراسی حق گرفتنی است و با  التماس حق کسی را به او نمی‌دهند و تجربه تاریخی نیز این را ثبات کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به فرمایش حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام مبنی بر اینکه حق جز با صلابت و جدیت به دست نمی‌آید، تصریح کرد: اگر خواهان دریافت حق و حقوق کشور و شکستن مواضع ظالمانه تهدید علیه ملت ایران هستیم تنها راهش این است که در مسیر سیاست قطعی کشور که اعلام شده و قانون لغو اقدام راهبردی مصوب مجلس حرکت کنیم.

وی سپس با اشاره به بازدید اخیر برخی نمایندگان مجلس از سایت نطنز در خصوص خسارت‌های وارد شده به این سایت هسته‌ای گفت: بخش از سالنی که سانتریفیوژهای نسل یک در آن قرار داشته تخریب شده است و نه همه آنها که در حال بررسی هستند تا مشخص شود قطع برق منجر به چه سطحی از خسارت شده اما قطعا این حادثه به دلیل اینکه این تکنولوژی در کشور بومی شده، به حرکت هسته‌ای کشور صدمه‌ای نمی‌زند و سانتریفیوژهای IR1 با نسل پیشرفته به سرعت جایگزین می‌شود.

انتهای پیام/*

کد خبر 658205

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =