عسکری در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

طلسم مسیر ناهموار سرمایه‌گذاری شکسته شود

قانونگذاری و تسهیل‌گری، وظیفه قوا برای تحقق شعار سال
کد خبر 658441
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۰
طلسم مسیر ناهموار سرمایه‌گذاری شکسته شود

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: با شکستن طلسم مسیر ناهموار سرمایه‌گذاری می‌توان گامی در مسیر رونق تولید و اقتصاد در کشور برداشت.

محمدجواد عسکری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: یک دهه از انتخاب شعارهای سال با مضامین اقتصادی از سوی رهبر فرزانه انقلاب می‌گذرد، با این وجود انتخاب شعار سال 1400 با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها؛ مانع‌زدایی‌ها» حکایت از آن دارد که در زمینه تحقق شعارهای سال مجموع عملکردها مطلوب نبوده است.

وی گفت: اگر در طول یک دهه اخیر در هر سال تنها 30 درصد از شعارها محقق شده و رنگ واقعیت به خود می‌گرفت، فضای اقتصادی حاکم بر کشور اکنون به‌گونه دیگری بود و با این حجم بالای از مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم نمی‌کردیم.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد: استقرار دولت تدبیر و امید در هشت سال از یک دهه اخیر با مضامین میاحث اقتصادی و تولید ملی نشان داده است که دولت آقای روحانی در عمل کارنامه موفق و قابل دفاعی در حوزه اقتصادی نداشته و با این ضعف بزرگ در حال سپری کردن ماه‌های پایانی عمر کاری خود است.

وی بیان داشت: آنچه واضح و مشهود است آن‌که دولت تعمداً در زمینه تحقق شعارهای سال اقدام جدی انجام نداده و سهم خود را در قبال آن‌ها ایفا نکرده است و نتیجه این اهمال فضای آشفته اقتصادی و معیشتی مردم است.

عسکری افزود: یکی از وظایف مجلس شورای اسلامی در قبال تحقق شعار امسال این است که قوانین مندرس و کهنه را به روز کرده و به تعبیری امنیت سرمایه‌گذاری را ایجاد و فضا را برای توسعه کشور سهل‌الوصول کند.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس بسترسازی برای ایجاد فضای سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی و و پشتیبانی از فعالان این عرصه را از مهم‌ترین اولویت‌های تحقق شعار سال دانست و تصریح کرد: مانع‌تراشی، سنگ اندازی و بروکراسی پیچیده و خسته‌کننده اداری در نهایت فعالان اقتصادی را از سرمایه‌گذاری منصرف کرده و به تولید و اقتصاد کشور آسیب خواهد زد.

عسکری با تاکید بر طلسم و تابوشکنی در مسیر دشوار و پر پیچ و خم سرمایه‌گذاری در کشور، ادامه داد: مجلس و دولت باید با قانون‌گذاری و ایجاد انعطاف در قوانین و البته تسهیل‌گری با هدف جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی هدایت آن‌ها به سمت رونق تولید، اشتغال و اقتصاد وظایف خود را در قبال تحقق شعار سال انجام دهند.

انتهای پیام/*

کد خبر 658441

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =