کد خبر 658452
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۵
سنگ‌اندازان مانع تحقق شعار سال می‌شوند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: آن‌هایی که در فرآیند تسهیل سرمایه‌گذاری و فعالیت تولیدی سنگ‌اندازی می‌کنند، مانع تحقق شعار سال می‌شوند .

محمد سبزی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: سال‌ها از انتخاب شعارهایی با محرویت تکیه بر تولید و توان داخلی برای عبور از مشکلات اقتصادی و به تبع آن مسائل اجتماعی در کشور ما می‌گذرد.

وی گفت: با وجود تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر نگاه به توانمندی‌های داخل برای حل مسائل اقتصادی اما عده‌ای در مسیر تولید سنگ‌اندازی می‌کنند و دست‌هایی در پشت پرده برای جلوگیری از تحققق شعارهای با مضامین اقتصادی در کار است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد: مادامی که در مراحل صدور مجوز برای تسهیل و رونق کسب کار به جای آنکه مسوولان امر به کمک فعالان تولیدی و اقتصادی بیایند، در مسیر آن‌ها سنگ‌اندازی می‌کنند، چطور می‌توان به عبور از مشکلات و تنگناهای اقتصادی و معیشتی امیدوار بود.

سبزی بیان داشت: از سویی با وجود شرایط تولید برخی کالاها در داخل کشور، عده‌ای بر واردات محصولات اصرار ورزیده و دانسته یا ندانسته به تولید ملی صدمه و لطمه می‌زنند.

وی افزود: در چنین شرایط نابسامان اقتصادی و به تبع آن گرانی‌ها و افزایش سرسام‌آور قیمت اجناس و کالاها دیگر حتی با افزایش حقوق کارگران و کارمندان هم جوابگوی هزینه‌های زندگی آن‌ها نخواهد بود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: از این‌رو دولت سیزدهم باید در کنار مجلس در جهت ثبات قیمت‌ها، مهار تورم و بهبود شرایط اقتصادی و زندگی اقشار جامعه اقدام کرده و شرایط حاکم بر مسائل اقتصادی کشور را از اوضاع آشفته کنونی دور کند.

سبزی با تاکید بر این‌که مهار تورم به شرط داشتن اراده قوی و برنامه عملی امکان‌پذیر است، گفت: اگر به جای نگاه به بیرون و امیدواری به حصول نتیجه در مراودلات سیاسی، اندک توجهی به داشته‌های خود داشته و آن‌ها را احیاء و باور کنیم بحران‌های اقتصادی تمام می‌شوند.

انتهای پیام/*

کد خبر 658452

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =