کد خبر 658556
۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۰
مرد سوت زن تهران

او را به نام مرد سوت زن تهران می شناسند، سالهاست که سوت می زند و از همین راه کسب درآمد دارد.گل پامچال را با همه جزئیات سوت می زند و خودش عاشق موسیقی سلطان قلبهاست.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، تا قبل از کرونا پاتوق امید جوادیان، مرد سوت زن پایتخت کوچه برلن و کوچه مهران بود.حتما برای یک بار هم که شده گذرتان به این محل افتاده و او را دیده اید. مرد جوانی که تهرانی ها او را خیلی خوب می شناسند. یک روزنامه قدیمی را قاب کرده.روزنامه ای که گزارش یک خبرنگار از او در آن منتشر شده است. طرف دیگر قاب آهنگ های درخواستی غمگین و شاد وجود دارد، با شماره های آنها. فقط کافی است بگویید،شاد شماره 20 .

ساعت های پایانی یک روز کاری بود که صدای سوت زدن امید را از کوچه شنیدیم.آنقدر زیبا خوب سوت می زد که حواسمان را خود جلب کرد. روحیه خبرنگاری که داشته باشی از این سوژه به راحتی نمی گذری. 

اسمش را که می پرسم می گوید: من امید جوادیان هستم بچه ساری. از سال 84 شروع کردم به سوت زدن. اول در سینما شهرفرنگ کنار آقای لولایی کار می کردم، سینما که آتش گرفت به سینما ولی عصر رفتم.

او می گوید: با گل پامچال اغاز کردم ، این آهنگ را خیلی خوب با سوت می نواختم،هر کسی می شنید تشویقم می کرد. یک روز یک خبرنگار با من صحبت کرد و در روزنامه چاپ کرد. آن موقع بود که فهمیدم در این کار استعداد دارم.

کرونا در زندگی امید هم تأثیرگذاشته است و کسب و کارش را به هم ریخته. وقتی از اودرباره درآمد روزانه اش می پرسم آهی می کشد و می گوید: پاتوقم کوچه برلن بود اما از وقتی کرونا آمده کار و کاسبی من هم خراب شده است.الان به همه محله های تهران سر می زنم. روزی حدودا 100 هزار تومان درآمد داشتم اما این روزها خیلی کم تر شده است. سعی می کنم به خاطر این بیماری از مردم فاصله بگیرم.

بیش از 40 آهنگ را با سوت می نوازد اما سلطان قلب ها و گل پامچال را بیشتر دوست دارد .

منبع : رکنا

انتهای پیام/

کد خبر 658556

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =