مالیات بر ارزش افزوده تاثیر مهمی در اقتصاد کلان کشور دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تصویب نهایی قانون مالیات بر ارزش افزوده و اجرای آن در مسائل کلان اقتصادی کشور تاثیر گذار خواهد بود و تکلیف را روشن می‌کند.

شهبار حسن‌پور بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به جزئیات تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: بخش‌های مختلف این قانون به‌صورت کامل در مجلس به تصویب نمایندگان رسیده و به شورای نگهبان ارسال شده این شورا نیز ایراداتی به بخش‌هایی از این قانون داشته که ایرادات توسط نمایندگان مجلس تا حدودی رفع شد و به شورای نگهبان مجددا ارسال شده و در مرحله بررسی توسط شواری نگهبان قرار دارد.

وی با مهم ارزیابی کردن تصویب این قانون گفت: این قانون یکی از قوانین مهم و موثر در زمینه اقتصادی کشور است. تا کنون در چند مرحله پیش از این مالیات بر ارزش افزوده دریافت می‌شد که این امر سبب نارضایتی و ابراز گلایه‌هایی توسط مردم شده بود و ایراداتی نیز به وضعیت برگشت این نوع از مالیات وجود داشت.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برای رفع ایرادات این قانون، قانونگذار با هماهنمگی دولت و استفاده از نظر صاحب نظران در پارلمان‌های بخش خصوصی همچون اتاق اصناف، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون و اخذ نظر آنها و در نهایت تعین تکلیف موارد مطرح شده به اصلاح و تصویب این قانون رسید.

وی با بیان این‌که این قانون می‌تواند به‌صورت کامل و جامع پاسخگوی ابهامات و سئوالات مردم در گذشته باشد، یادآور شد: قطعاً تصویب نهایی این قانون و اجرای آن در مسائل کلان اقتصادی کشور تاثیرگذار خواهد بود و تکلیف را روشن می‌کند.

حسن‌پور بیگلری با اشاره به وظایف سازمان امور مالیاتی کشور در اجرای این قانون گفت: ایجاد زیر ساخت‌ها توسط دستگاه مالیاتی کشور باید انجام شود تا وقتی خریدی انجام می‌شود 9 درصد ارزش افزوده که مربوط به حقوق دولت است کاملا تعین تکلیف شده باشد.

وی از دیگر مزایای تصویب و اجرای این طرح را تعین تکلیف وظایف دولت و مردم در ارائه مالیات‌ها دانست و بر ضرورت اعمال نظارت‌های لازم و کافی در زمینه اجرای این قانون تاکید کرد.

 انتهای پیام/*

کد خبر 658574

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =