کد خبر 658589
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۵
مذاکرات زیر سایه تهدید و ترور نتیجه نمی‌دهد

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی گفت: مذاکرات آن هم زیر سایه تهدید و ترور نتیجه نداده و دستاورد و عایدی برای جمهوری اسلامی ایران به همراه نخواهد داشت.

سارا فلاحی در گفت‎‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به همزمانی خرابکاری در تاسیسات نطنز با مذاکرات ایران و 1+4، اظهار کرد: حقیقت پشت پرده آن است که آمریکا، اسرائیل و دیگر کشورهای اروپایی به دنبال این هستند که ایران با دست خالی و قدرت کمتر پای میز مذاکره برود.

وی گفت: در حالی در تقسیم کار صورت گرفته بین آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای عضو 1+4 یکی از ابزارها محول کردن اینگونه اقدامات خرابکارانه به اسرائیل است که متاسفانه عده‌ای به اشتباه می‌خواهند اینگونه به افکار عمومی القاء کنند که اسرائیل مخالف مذاکرات است.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اما آنچه در عمل اتفاق افتاده این است که می‌خواهند جمهوری اسلامی ایران بر سر میز مذاکره آنچه را که مظهر قدرت است، در اختیار نداشته باشد.

فلاحی با تاکید بر این‌که ایران زیر سایه تهدید و ترور در مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد، ادامه داد: به عبارت بهتر اگر بخواهیم بین آمریکا و اسرائیل تفاوت قائل باشیم، قطعا بازنده مذاکرات خواهیم بود و عایدی به دست نمی‎آوریم.

وی تصریح کرد: نکته مهم‌تر آن‌که نباید به هر قیمتی به دنبال نشستن پای میز مذاکرات باشیم، در حالی ما صبر استراتژیکی تعریف کرده و می‌گوییم در صورت پاسخ به خرابکاری در نطنز ممکن است مذاکره به هم بریزد، صحیح نیست.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس افزود: اصولاً قرار نیست به قیمت ترور دانشمندان، اختلال در اقتصاد و ایجاد ناامنی در کشور مذاکره کنیم، برای چه مذاکره کنیم آن هم در شرایطی که اینگونه اقدامات خرابکارانه را انجام می‌دهند.

فلاحی با تاکید بر ضرورت هوشمندی و پرهیز از نگاه سطحی در قبال خرابکاری‌ها و حضور پای میز مذاکرات، گفت: این تفکرات سطحی است که بین آمریکا و اسرائیل فرق گذاشته و تفاوت قائل باشیم.

وی تاکید کرد: تا کی قرار است این صبر استراتژیک را ادامه داده و برای ترس از مذاکرات و برجام خودکشی کنیم، بنابراین معتقدم جمهوری اسلامی باید با پاسخی محکم و کوبنده سریال عصیان‌گری‌ها و گستاخی‌های اسرائیل را قطع کند.

انتهای پیام/*  

کد خبر 658589

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =