«امیر بیان» به تفسیر  حدیثی «امیرالمومنین (ع)» میپردازد

کتاب «امیر بیان»؛ تفسیر حدیثی «امیرالمومنین (ع)»در یک جلد به همراه متن و ترجمه قرآن کریم که ذیل هر صفحه از قرآن‌کریم احادیث تفسیری «امام علی (ع)» درج شده است، برای اولین بار در جهان اسلام تنظیم و تدوین و به زودی توسط انتشارات شهیدکاظمی منتشر می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، کتاب«امیر بیان»؛ تفسیر حدیثی «امیرالمومنین(ع)» در یک جلد به همراه متن و ترجمه قرآن کریم به کوشش محمدرضا اوحدی برای اولین بار در جهان اسلام تنظیم و تدوین و به زودی توسط انتشارات شهیدکاظمی منتشر می‌شود.

این تفسیر حدیثی برای اولین بار به شکل یک جلدی با بیش از ۱۰۰۰صفحه که در آن ۴۵۰۰ حدیث از «امام علی (ع)» و بیش از ۱۵۰۰ حدیث دیگر از بقیه امامان نیز استفاده شده یعنی بیش از ۶۰۰۰ حدیث که بیش از ۲۶۰۰حدیث آن احادیث تفسیری «امام علی (ع)» است و الباقی در زمره احادیث اعتقادی، اخلاقی، حکومت، سیاست، اجتماعی و تربیتی و... از آن حضرت می‌باشد.

تفسیر «امیرالمومنین (ع)» برای اولین بار در جهان اسلام منتشر می‌شود

در این مصحف شریف در هر صفحه در ذیل آیات قرآن؛ متن احادیث تفسیری آمده تا خواننده با متنی دو سویه یعنی: قرآن و عترت در کنار هم بهره‌مند شود.

همچنین از ویژگی‌های بارز در تدوین این اثر منحصر به فرد استفاده از ۸۰ دوره کتاب تفسیری و بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب حدیثی و تاریخی شیعه و سنی می‌باشد.

در این تفسیر به بیش از صد موضوع روز زندگی اعم از اخلاق، حکومت، جهاد و جنگ، تربیت، عرفان، سیاست، جامعه شناسی و اجتماعی، فقهی، تغذیه و بهداشت فردی و... اشاره شده است.

متن این مصحف شریف به نحوی تنظیم یافته که برای عموم مردم مخصوصا قشر جوان، طلاب، حافظان قرآن‌کریم و دانشجویان و معلمین محترم کاملا قابل استفاده می‌باشد.

پیش از این استاد اوحدی با آثاری، چون ۱۰۰۱ نکته از زندگی «امیر المومنین (ع)»، ۱۰۰۱ نکته از زندگانی حضرت «مهدی (عج)»، ۱۰۰۱ فضیلت از «امیر المومنین (ع)» در کتب اهل سنت، ۱۰۰۱ نکته از ولایت «امیر المومنین (ع)»، ۱۰۰۱ نور از فضایل «امیرالمومنین (ع)»، ۱۰۰۱ پرسش و پاسخ از «امیرالمومنین (ع)» و ده‌ها اثر تحسین شده دیگه به جامعه کتابخوان معرفی شده است.

منبع : میزان

 انتهای پیام/

کد خبر 658937

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =