عرضه خودور در بازار بورس کالا

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: یکی از راهکارهایی که می‌تواند قیمت خودرو در بازار عرضه را کنترل کند، عرضه خودرو در بازار بورس است.

سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به شعار امسال، بر افزایش تولیدات صنعتی تاکید کرد و اظهار داشت: افزایش تیراژ و تولید خودرو در بازار بر کنترل قیمت این کالای مصرفی بی تاثیر نخواهد بود چراکه با توجه به شعار امسال و سال گذشته، جهش تولید رمز و شعاری در راستای افزایش تولید است که اگر جهش تولید رخ دهد قطعاً تاثیر مثبتی بر بازار عرضه و کنترل قیمت‌ها خواهد داشت.

وی با اشاره به مشکلات موجود در سازوکار تولید تا عرضه خودرو گفت: یکی از مشکلات موجود در زمینه بازار خودرو نحوه قیمت‌گذاری است که سبب به‌وجود آمدن حاشیه بازار و نیز التهاب و دو نرخی شدن خودرو در بازار شده است.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی طرحی در راستای قیمت‌گذاری خودرو در دستور کار کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد: به نظر می‌رسد یکی از راهکارهایی که می‌تواند قیمت خودرو در بازار عرضه را کنترل کند، عرضه خودرو در بازار بورس است که این پیشنهاد نیز در حال بررسی در کمیسیون است.

وی از بررسی راهکارهای کنترل قیمت خودرو در قالب طرح ساماندهی قیمت خودرو در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: روش‌های فعلی قیمت‌گذاری دیگر جوابگوی شرایط بازار نیست و تنها به نوسانات و التهابات بازار دامن می‌زند بنابراین روش‌های پیشنهادی نمایندگان و کارشناسان امر در صحن مجلس بررسی می‌شود تا بهترین روش که بتواند قیمت را در این شرایط متعادل کند، اعمال شود.

موسوی با اشاره به دخالت شورای رقابت در قیمت‌گذاری و روش‌های عرضه خودرو از قبیل قرعه‌کشی خودرو تاکید کرد: باید روش دقیق  و مناسبی برای نوسانات قیمت و با توجه به افزایش تولید پیش‌بینی کنیم تا هم به نوعی بتواند جلوی دلال بازی را بگیرد و هم باعث کاهش فاصله قیمت‌گذاری بین کارخانه و بازار شود و هم این‌که با قیمتی پایین خودرو را به دست مصرف کننده برساند.

انتهای پیام/*

کد خبر 659009

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =