دولت در مذاکرات وین عجولانه رفتار می‌کند

نماینده سابق مردم در مجلس گفت: دولت برای احیای برجام عجله دارد طوری که در مذاکرات وین این عجله به چشم می‌خورد و بیشتر هم ناشی از اهداف سیاسی است.

سیدحسین نقوی‌حسینی، نماینده سابق مردم در مجلس دهم در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: برآورد رفتارهای آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها و تصمیماتی که اتخاذ می‌کنند این است که آنها بنا ندارند و یا نمی‌خواهند در کوتاه‌مدت تحریم‌ها را لغو کنند. راهبرد جمهوری اسلامی ایران هم مطابق منویات مقام معظم رهبری و آنچه که به دولت ابلاغ شده، این است که باید آمریکایی‌ها تمامی تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران را لغو کنند و بدون هیچ‌گونه شروطی به تعهداتشان هم عمل کنند و این استراتژی روشن جمهوری اسلامی است و به دولت و وزارت امور خارجه هم ابلاغ شده است.

وی گفت: اما دولت و دستگاه سیاست خارجی عجله دارد که آمریکایی‌ها هرچه سریع‌تر به برجام بازگردند و حتی اگر آمریکایی‌ها می‌خواهند بخشی از تحریم‌ها را لغو کنند تا این دولت به نتیجه مطلوب خود دست یابد و بتواند از این لغو بخشی از تحریم‌ها یا بازگشت آمریکایی‌ها به برجام بهره‌برداری خودش را داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

کجا دارید می‌روید؟!

حسن نیت کشورهای اروپایی به شدت زیر سئوال است

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم یادآور شد: واقعاً دولت اقای روحانی دستاورد دیگری ندارد و تنها دستاورد آن همین برجام است که خود برجام هم کلی مسئله برای کشور ایجاد کرده است.

نقوی‌حسینی گفت: دولت به غیر از دستاوردهای نیم‌بند برجام هیچ دستاورد دیگری برای خود ندارد؛ لذا به خاطر انتخابات ریاست جمهوری هم که شده تلاش می‌کند، تا همین برجام نیم‌بند را احیا کند به اهداف سیاسی خود دست یابد.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال این است که در ایران اقدامات خرابکارانه و مشکل‌ساز انجام دهد، گفت: حادثه نطنز در راستای اقدامات خرابکارانه و تروریستی رژیم صهیونیستی و آمریکا قابل تعریف است و دستگاه‌های امنیتی باید در خصوص کیفیت این نوع حادثه اظهارنظر کند که چه کسانی در داخل با دشمن همکاری داشته‌اند.

انتهای پیام/*

کد خبر 659033

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =