ارتش یکی از عناصر اساسی در ایجاد، توسعه و تعمیق امنیت ایران است

وزیر آموزش و پرورش با صدور پیامی روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را به فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت و از تلاش‌های دلاورمردان ارتشی، تقدیر کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محسن حاجی میرزایی، به مناسبت فرارسیدن ۲۹ فروردین ماه، «روز ارتش جمهوری اسلامی»، با صدور پیامی این روز را به سرلشگر موسوی فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت و از همّت و حمیّت ارتشیان قدردانی کرد.

متن پیام وزیر آموزش و پرورش به این شرح است:

«استقلال، اقتدار و امنیت ارکان رکینی هستند که آزادگان جهان آن را در ظلّ اتّکال به خدای متعال و در سایه سار اتّکای به آرمان‌های آزادی خواهانه و عدالت جویانه خویش، پس از مجاهدت‌های رهایی بخش به دست آورده‌اند.

وبه یقین، ملّت صلح دوست و ستم ستیز ایران از این منظر، سرآمد جهانیان است. چرا که صاحبان ایمان و ساکنان ایران به نیکی توانسته‌اند با بهره‌مندی از آموزه‌های ارزنده اسلام عزیز، و با تبعیت از رهبری‌های داهیانه یکی از دانش آموختگان خبره این مکتب رهایی بخش، و نیز مددیابی از فرهنگ غنی ایرانی خویش، برطاغوت دوران غالب شوند و برظالمان زمان ظفر یابند؛ و این گونه نهال انقلاب خویش را در بوستانی به گستره ایران غرس نمایند و آنگاه برای نخستین بار، نظام مردم سالاری دینی» را مستقر سازند.

اندکی مدافّه در پیشینه این نیروی نظامیِ متّکی به خدا و متّصل به خلق خدا، ما را به این مهم می‌رساند چه در زمان پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و چه در زمان استقرار جمهوری اسلامی، ارتشِ این سرزمینِ همیشه سربلند، هماره با مردم، انقلاب و رهبری آن مُوافقت و موافقتی بی نظیر داشته و دارد.

به نحوی که به قطعیت می‌توان ارتش را یکی از عناصر اساسی در ایجاد، توسعه و تعمیق امنیت همه جانبه در ایران اسلامی دانست.

امنیتی که بی‌گمان محصول مجاهدت‌های همیشه غیور مردانی چون شهیدان قرنی، کلاهدوز، کشوری، صیاد، فکوری، ستّاری و دیگر مجاهدان این نیروی الهی بوده و خواهد بود.

این جانب مسرورانه فرارسیدن ۲۹ فروردین، « روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی» که به نیکی با ایّام فرخنده ماه رمضان الکریم تلاقی فرخنده‌ای یافته است را به جناب‌عالی و تمامی امیران و خادمان دبیر و دلیر ارتش جمهوری اسلامی ایران که هماره مدبّرانه و متهوّرانه حافظ خاکِ پاک ایران و مردم بی‌باک آن بوده‌اید، تبریک و تهنیت می‌گویم.

و نیز، نظر به مساعی آسمانی آن نهاد خدوم در این ایام سرد و سخت که ایران و ایرانیان در مقابله با ویروس مُهلک کرونا، همدل و همیار شده‌اند، بر خود فرض می‌دانم تا به نمایندگی از جامعه فهیم فرهنگیان، قدردان آن همه همّت و حمّیت والایی باشم که به شیواترین شیوه، جلوه‌های جمیل قربِ به ایمان وحُبّ به ایران را به نمایش گذاشته است».

منبع : ایسنا

انتهای پیام/

کد خبر 659176

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =