دولت‌ها از ظرفیت‌های انرژی کشور بهره کافی نبرده‌اند

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: نسبت به عملکرد همه دولت‌ها از جمله دولت فعلی این نقد وارد است که نتوانسته‌اند از ظرفیت‌هایی که در حوزه انرژی وجود دارد بهره کافی را ببرند.

علیرضا ورناصری قندعلی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به عدم موفقیت دولت در تحقق برنامه های انرژی محور اظهار کرد: دولت در سال‌های اخیر با توجه به تشدید تحریم‎های اعمال شده نتوانست برنامه‌های خود در زمینه انرژی را عملیاتی کند که در این شرایط تشدید بیماری کرونا نیز مزید بر علت شد و انتظارات در این حوزه به ثمر ننشست.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب سال‌هاست مطالبه‌ای از همه دولت‌ها داشته‌اند که دست از خام فروشی بردارند و همه تلاش کمیسیون انرژی مجلس نیز در جهت تحقق این فرمایش معظم‌له انجام می‌شود. این‌که در همه جاهایی که دسترسی به صنایع نفت و گاز داریم بتوانیم صنایع پایین دستی را راه‌اندازی کنیم هم می‌توان کشور را از حیث درآمدها قوی کرد و هم تهدیدها را خنثی ساخت.

بیشتر بخوانید:

افزایش قیمت نفت تا 6 ماه آینده

عرضه‌های امروز بورس انرژی

عراق ۱.۵ میلیارد دلار بدهی برق خود را پس می‌دهد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به قرارداد اخیر ایران با چین در فروش نفت به این کشور عنوان کرد: همه ما عزممان را جزم کرده‌ایم تا از خام فروشی جلوگیری کنیم و اگر این اتفاقات بیفتد معاملات با چین و یا هر کشوری دیگر را می‌توان به روز کرد و نسبت به فروش فرآورده‌های نفتی معامله کرد نه صرفاً خام‌فروشی نفت.

وی با تاکید بر این‌که دیپلماسی انرژی دولت باید فعال شود، افزود: نسبت به عملکرد همه دولت‌ها از جمله دولت فعلی این نقد وارد است که نتوانسته‌اند از ظرفیت‌هایی که در حوزه انرژی در کشور وجود دارد بهره کافی را ببرند که نتیجه آن وقوع مشکلات امروز کشور است و اگر بتوانیم این مسئله را در سیاست‌گذاری‌های مجلس به قانون تبدیل کنیم نگرانی‌ها از این بابت برطرف می‌شود و فرمان رهبری که سال‌ها روی زمین مانده اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/*

کد خبر 659187

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =