کد خبر 659242
۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۸
مدیران برای جلب اعتماد پاکبان‌ها واکسن زدند

در حالی اخبار ضد و نقیضی درباره ماجرای استفاده برخی مدیران شهرداری از سهمیه واکسن پاکبانان آبادان شنیده می‌شود که نائب رئیس شورای شهر آبادان این اقدام را سوءاستفاده نخوانده و با هدف جلب اعتماد پاکبانان عنوان کرده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز سرویس اجتماعی: در روزهای اخیر با رسانه‌ای شدن موضوعی با این عنوان که تعدادی از مدیران شهرداری آبادان از سهمیه واکسن پاکبانان این نهاد استفاده و برای خود تزریق کرده‌اند، حسابی در کشور سر و صدا کرد.

موضوع تا مجلس و وزارت بهداشت هم پیش رفت، تا آنجا که سعید نمکی وزیر بهداشت خطاب به رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان دستور داد با سوءاستفاده‌کنندگان از تزریق واکسن به پاکبانان برخورد شود.

همچنین برخی شخصیت‌ها خواستار برکناری مدیران شهرداری آبادان شده و آن‌ها را شایسته ابقاء در پست مدیریتی ندانستند، از طرفی دست به دست شدن این خبر در فضای مجازی واکنش‌های تند مردمی را به همراه داشت.

خیلی‌ها این اقدام را دزدی خوانده و آن را در تضاد با قانون، اخلاق، عُرف و شرع دانستند و خواستار پیگیری جدی و برخورد قضایی با متخلفان این اقدام شدند.

تهران نیوز به منظور اطلاع از ماجرا و صحت و سقم موضوع و اخبار منتشر شده از منابع رسمی و غیر رسمی در این باره با نایب رئیس شورای شهر آبادان گفت‌وگوی مفصلی را ترتیب داده که در آن به همه جزییات ماجرا پرداخته و به بسیاری از سوال‌ها پاسخ گفته شده است.

اعضای شورا واکسن نزده‌اند

نایب رئیس شورای شهر آبادان با اشاره به نشر اخبار ضد و نقیض درباره استفاده برخی از مدیران و نیروهای شهرداری از سهمیه واکسن پاکبانان، گفت: در وهله اول باید بگویم بر خلاف آنچه که رسانه‌ای شد، هیچکدام از 9 عضو شورای شهر واکسن دریافت نکرده‌اند.

آرش بهفر اظهار کرد: در حالی رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در مصاحبه با بخش خبری 23 آبادان قویا ذکر کرده بود که برخی مدیران و اعضای شورای شهر از سهیمه واکسن پاکبانان استفاده کرده‌اند که این موضوع درباره اعضای شورا ابدا صحت ندارد.

وی عنوان کرد: بر اساس اعلام شهرداری 9 نفر از سهمیه واکسن پاکبانان استفاده کرده‌اند که البته دانشکده علوم پزشکی بعدا این آمار را 13 نفر اعلام کرد، اما تاکنون اسامی آن‌ها را رسما گفته نشده است.

تزریق‌ واکسن با هماهنگی شبکه بهداشت

نایب رئیس شورای شهر آبادان بیان کرد: افرادی که از سهمیه واکسن پاکبانان استفاده کرده‌اند شهردار آبادان، راننده و مشاور او و مابقی شامل دو نفر از غسالان کرونایی و از نیروهای فعال در بخش خدمات شهری شهرداری و در ارتباط مستقیم با پاکبان‌ها هستند.

بهفر با تاکید بر اینکه تزریق واکسن به این افراد با هماهنگی رئیس شبکه بهداشت و درمان آبادان انجام شده است، افزود: در حالی بعضا شنیده می‌شود که این افراد در پوشش پاکبانان و به صورت ناشناس واکسن دریافت کرده‌اند، که این خبرکاملا نادرست و کذب محض است.

وی ادامه داد: شهردار و دیگر افرادی که از سهمیه پاکبانان واکسینه شده‌اند، با ارائه کارت ملی و احراز هویت واکسن دریافت کرده‌اند، همچنان که این موضوع برای دیگران نیز همینگونه بوده و افراد پس از شناسایی و مطابقت اطلاعات شخصی بر اساس لیست واکسن گرفته‌اند.

نیمی از واکسن‌های سهمیه‌ای متقاضی ندارد

نایب رئیس شورای شهر آبادان با اشاره به فعالیت قریب به 400 نیروی پاکبان در شهرداری آبادان، گفت: در مجموع 219 دُز واکسن چینی سینوفارم به پاکبانان شهرداری اختصاص یافته بود که هم‌اکنون حدود نیمی از آن‌ها تزریق نشده باقی مانده است.

بهفر دلیل اصلی تزریق واکسن از سوی شهردار و دیگر نیروهای شهرداری را عدم اعتماد پاکبانان به واکسن چینی عنوان و اظهار کرد: بر این اساس در توافقی ضمنی و با هدف جلب اعتماد پاکبان‌ها، شهردار و تعدادی دیگر از نیروهای شهرداری نسبت به دریافت و تزریق واکسن برای خود اقدام کرده‌اند.

عوارض واکسن بی‌اعتمادی پاکبان‌ها را دوچندان کرد

وی بیان کرد: از سویی ایجاد لخته خون در بدن یکی از دریافت‌کنندگان واکسن که هم‌اکنون در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری است، موجب افزایش بی‌اعتمادی پاکبان‌ها به واکسن‌های سهمیه‌ای شد، به طوریکه بر اساس گفته‌های پیشین همچنان حدود نیمی از 219 دُز بدون تقاضا برای تزریق باقی مانده است.

نایب رئیس شورای شهر آبادان پس از تشریح آنچه که در ماجرای تزریق واکسن در آبادان اتفاق افتاده و رسانه‌ای شد، گفت: متاسفانه مدل مصاحبه رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان شائبه سوءاستفاده از واکسن پاکبان‌ها را تقویت کرده و موجب انتشار اخباری در این باره در سطح کشور شد.

بهفر با اشاره به اینکه شهردار آبادان هم‌اکنون در سمت خود در حال فعالیت است، تصریح کرد: وی امروز به صحن شورا فراخوانده شده و درباره ماهیت اصلی ماجرا و اتفاقات پس از آن به شورایی‌ها توضیح داد.

انتهای پیام/*

کد خبر 659242

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =