کد خبر 659278
۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰
ایجاد تعادل در بازار میوه با محصولات جنوبی

میوه در بازار فراوان است و نسبت به ایام عید افزایش قیمت قابل توجهی نداشته اما میوه وارداتی آناناس 300 هزار تومان در هرکارتن در یک هفته افزایش یافته است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  قیمت هندوانه که در روزهای گذشته تا کیلویی 14 هزار تومان هم بالا رفته بود با ورود بار جدید از مناطق جنوب قیمت تا حدودی شکسته شده، قیمت هر کیلو هندوانه در مناطق جنوب شهر تهران 5800 تومان به فروش می رود.

خیار هم که محصول پر مصرف در ماه رمضان است تا کیلویی 10 هزار تومان است، قیمت سبزی هم با ورود ماه رمضان که تقاضا بیشتر می شود با 2 هزار تومان در هر کیلو به قیمت 12 هزار تومان فروخته می شود.

جدیدترین قیمت انواع میوه در میدان تره بار مرکزی تهران به این شرح است: 

ایجاد تعادل در بازار میوه با محصولات جنوبی

قیمت ها تقریبا نسبت به ایام عید به غیر از محصولات نوبرانه افزایش زیادی نداشته است، توت فرنگی کیلویی 45 هزار تومان که از تازه واردها است خودنمایی می کند.

آناناس که میوه وارداتی است در یک هفته گذشته 300 هزار تومان در هر کارتن افزایش یافته و به قیمت یک میلیون و 200 هزار تومان به فروش می رود.

نرخنامه های میدان تره بار مرکزی قیمت عمده فروشی است و زمانی که پای این میوه ها به بازار می رسد تا 35 درصد به صورت قانونی و تا 100 درصد غیرقانونی افزایش می یابد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

کد خبر 659278

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =