صدور 128 مجوز جدید دفتر پیشخوان خدمات دولت در سال 1399

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی، از صدور 73 مجوز جدید دفتر پیشخوان خدمات دولت شهری و 55 مجوز جدید دفتر خدمات ارتباطی روستایی در سال 1399 خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، علی دلگیر، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و جهت تسریع در عملیات صدور مجوز دفاتر پیشخوان، در سال 1399، تعداد 20 جلسه غیرحضوری نیز در این رابطه برگزار شده است.

وی در ادامه افزود: در سالی که گذشت، تعداد 310 درخواست صدور مجوز جدید در سامانه مذکور به ثبت رسیده،که از این میان، 128 مورد منجر به صدور پروانه شده و مابقی نیز در حال بررسی و تکمیل مدارک هستند.

دلگیر همچنین ادامه داد: در سال 1399 تعداد 33 عملیات تغییرنشانی، 25 عملیات انتقال نام و 21 عملیات تجدید پروانه از طریق سامانه دفاتر پیشخوان به انجام رسید.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در دفاتر پیشخوان دولت و لزوم حفظ کیفیت خدمت‌رسانی به مردم و جلب رضایت آنها، تصریح کرد: با الکترونیکی شدن فرایند عملیات پروانه، گامی بزرگ درجهت کاهش مراجعات مردمی و نیز افزایش کیفیت خدمت دهی به متقاضیان برداشته شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی،در پایان به شرایط اخذ مجوز پروانه دفاتر پیشخوان خدمات دولت اشاره کرده و گفت: طبق اصول حاکم بر صدور پروانه، علاوه بر داشتن صلاحیت های فردی و اعتقادی، داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس، شاغل نبودن در دستگاه‌های دولتی و نیز عدم بدهی بانکی، بیمه ای و مالیاتی از شرایط اصلی اخذ مجوز در این بخش بوده که واجدین شرایط فوق می‌توانند با مراجعه به بخش صدور پروانه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی در پرتال این اداره کل، نسبت به ثبت نام و اخذ مجوز مربوط اقدام کنند.

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

انتهای پیام/

کد خبر 659285

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =