حذف دامنه نوسان تأثیر کمی در بهبود وضعیت بورس دارد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: تا زمانی که ثبات اقتصادی نداشته باشیم، حذف دامنه نوسان فقط مُسکن موقتی خواهد بود.

محمدرضا صباغیان، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز درباره تأثیر حذف دامنه نوسان و تأثیر آن بر بورس اظهار داشت: حذف دامنه نوسان زمانی کاربرد و کارآیی خواهد داشت که اقتصاد ما ثبات داشته باشد ولی تا زمانی که ثبات اقتصادی نداشته باشیم، حذف دامنه نوسان فقط مُسکن موقتی خواهد بود.

وی گفت: نظام مدیریتی بورس باید تغییر کند اما متأسفانه بازار سهام به حیات خلوت دولت‌ها تبدیل شده که هرگاه نیازمند پولی هستند به آن رجوع می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مدیریت در بازار سهام شبیه مدیریت خصولتی است؛ در صورتی‌که باید از 100 درصد سهام بود، 49 درصد آن در اختیار مردم باشد و فقط 51 درصد در اختیار سهام‌داران؛ یعنی نقش مردم در ارزش‌گذاری قیمت سهام تعیین‌کننده باشد، ولی الان بخش عمده‌ای از بازار در اختیار سهام‌داران عمده است که هرگاه اراده می‌کنند ارزش سهام را کاهش می‌دهند یا هرگاه اراده می‌کنند آن را افزایش می‌دهند و هیچ منطقی پشت آن نیست.

صباغیان افزود: سیاست اشتباه دولت نسبت به بورس باعث شد تا مردم دیدگاه منفی به بورس داشته باشند و از بورس ایرا دلزده بشوند و سرمایه‌گذاری در سایر بازار حتی بازارهای مالی خارجی را به بازار بورس ایران ترجیح بدهند و اگر دامنه نوسان هم افزایش یابد یا کلاً از بین برود باز هم به این راحتی اعتماد مردم به بورس بازنخواهد گشت.

انتهای پیام

کد خبر 659419

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =