کد خبر 659599
۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
اعمال دورکاری بیش از ۹۰ درصد در ادارات

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد که با توجه به شرایط فعلی و افزایش تعداد فوتی‌های کرونا می‌توان به سمت دورکاری بالای ۹۰ درصد رفت البته منوط بر این که بسترهای آن فراهم باشد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محمدعلی محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: باید سبک جدیدی از زندگی را بپذیریم بدان معنا که حتی با اتمام شیوع ویروس کرونا دورکاری باقی بماند اساسا وقتی می‌توان بیش از ۵۰ درصد کارها و حتی آموزش دانشجویان را به صورت دورکاری دنبال کرد، چه لزومی دارد که حضوری این کارها انجام شود؟ با این روش می‌توان در بسیاری از هزینه‌ها هم صرفه‌جویی کرد.

وی با بیان اینکه فعلا کرونا مهمان ماست، تصریح کرد: اخیرا سازمان بهداشت جهانی گفته که تا یک دهه آینده کرونا باقی می‌ماند، پس در این وضعیت سیاست‌های شل کن، سفت کن قرنطینه هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت. باید برای افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه به سمت دورکاری رفت. این همان تجربه‌ای است که چندین سال پیش کشورهای توسعه‌یافته اجرایی کرده‌اند. الان که ما به واسطه کرونا مجبور به اعمال دورکاری شده‌ایم باید با تقویت زیرساخت‌ها این روش را دنبال کنیم.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شرایط فعلی که شیوع ویروس کرونا بسیار زیاد شده و با آمار بالای فوتی‌ها مواجهیم می‌توانیم با فراهم کردن بستر فضای مجازی به سمت دورکاری بیش از ۹۰ درصدی رفت حتی می‌توان در آینده زیرساخت‌ها را به اندازه‌ای ارتقا داد که دیگر نیاز به حضور ارباب رجوع نباشد و آنها از طریق فضای مجازی کار را پیش ببرند.

وی افزود: مشکل از آنجاست که اغلب مدیران ما سن و سال زیادی دارند و خودشان تغییر را باور نداشته و در برابر تغییر مقاومت می‌کنند. آنها باید در ابتدا این تغییر را پذیرفته و بعد به بدنه اداری خود منتقل کنند.

وی در پایان گفت: در ایام کرونا بسیاری از جلسات همچون شورای اداری استان مازندران به صورت مجازی تشکیل شد این تجربه درباره آموزش مجازی دانشجویان و دانش‌آموزان تکرار شد باید این تجارب بعد از کرونا هم ادامه داشته باشد.
 

منبع : ایسنا
انتهای پیام/
کد خبر 659599

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =