عدم امضای تفاهمنامه توسط دانشگاه آزاد / پیگیری‌های حقوقی برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم

نشست تعیین تکلیف بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهرستان پیشوا برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، نشست تعیین تکلیف بیمارستان ۹۶ تخت خوابی شهرستان پیشوا به ریاست حسین عباسی فرماندار و با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، دادستان شهرستان، رئیس اداره اطلاعات، معاون امور عمرانی فرمانداری، شهردار، رئیس شبکه بهداشت‌ و درمان و جمعی از مسئولان برگزار شد.

حسین عباسی، فرماندار پیشوا در این نشست اظهار داشت: در سال ۷۲ زمین مورد نیاز برای احداث مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی از سوی شهرستان تامین و در اختیار این نهاد علمی قرار گرفت بعد از آن در سال ۸۷ بحث احداث بیمارستان توسط دانشگاه مطرح شد و مجددا زمین لازم برای این پروژه از سوی راه‌ و شهرسازی به دانشگاه واگذار گردید.

وی گفت دانشگاه آزاد اسلامی طی این سال‌ها در بحث تولید علم و فناوری، کمک شایانی نموده است ولی متاسفانه نتوانسته به تعهدات خود در راستای تکمیل و راه اندازی بیمارستان عمل نماید.

عباسی بیان کرد: در سال‌های اخیر و به ویژه از زمان شیوع کرونا، ضرورت وجود بیمارستان در منطقه بیش از هر زمان دیگری احساس شده است و علیرغم زحمات متولیان امر بهداشت و درمان، تا زمانی که بیمارستان راه اندازی نشود، همچنان در این حوزه مشکل خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در سال گذشته، جلسه ای با حضور استاندار محترم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و نماینده مردم شهرستان برگزار و طی آن تفاهمنامه‌ای تنظیم گردید که دانشگاه آزاد اسلامی تا به امروز از امضای آن خودداری نموده است.

فرماندار پیشوا تصریح کرد: در قراداد واگذاری زمین از سوی راه و شهرسازی به دانشگاه آزاد اسلامی برای احداث بیمارستان، صراحتا بیان شده که اگر دانشگاه نتواند به تعهدات خود در موعد مقرر عمل نماید، زمین به راه و شهرسازی بازگردانده می‌شود از آنجا که تاکنون اقدامات و پیگیری‌های فراوان صورت گرفته بی نتیجه مانده، با اقدامات فوری و از طریق حقوقی، بیش از این اجازه تضییع حقوق مردم منطقه را نمی‌دهیم فرصت را غنیمت دانسته و همزمان با پیگیری‌های حقوقی، اقدامات اولیه و هماهنگی‌های لازم برای تهیه و ارائه طرح پروژه از سوی دانشگاه‌ علوم پزشکی شهید بهشتی صورت می‌گیرد تا بتوان در کمترین زمان ممکن این موضوع را به نتیجه رساند.

وی گفت: با اتفاق نظری که میان مسئولان شهرستان پیشوا حاکم است امیدواریم اتفاقات خوبی رقم بخورد و هر چه سریع‌تر موانع این پروژه برطرف و عملیات اجرایی آن آغاز گردد.

انتهای پیام/*

کد خبر 659621

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =