توزیع روزانه ۱۰۰۰ پرس غذا در قالب طرح اطعام مهدوی

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پاکدشت گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان طرح اطعام مهدوی آغاز شده است که در قالب آن روزانه یک هزار پرس غذا بین نیازمندان توزیع می‌شود.

مجتبی عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز در پاکدشت اظهار کرد: پویش ایران همدل، اطعام مهدوی کمیته امداد امام خمینی (ره) با همکاری خیرین، مراکز نیکوکاری و پایگاه‌های بسیج از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز و طی آن، خیرین اقدام به پخت و توزیع غذای گرم در قالب افطاری به مددجویان و نیازمندان شناسایی شده می‌کنند.

وی هدف از اجرای طرح ملی اطعام مهدوی را استمرار کمک‌های مومنانه، توزیع غذای گرم و کمک‌های معیشتی به خانوارهای نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد با حفظ تکریم و شان افراد عنوان کرد و گفت: سومین مرحله از پویش ایران همدل از ابتدای ماه رمضان با تهیه هر شب هزار پرس غذای گرم و توزیع بین جامعه هدف صورت گرفته و تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

وی با توجه به شرایط کرونایی موجود در جامعه‌ اظهار کرد: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا و اهتمام سلامت افراد حاضر در آشپزخانه و متعاقب آن خانواده‌های نیازمند، تمامی مراحل پخت، بسته بندی و توزیع با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌گیرد.

وی افزود: کمیته امداد شهرستان پاکدشت ۴ هزار خانواده را تحت پوشش دارد و علاوه بر این هزار و ۵۰۰ خانواده توسط مراکز نیکوکاری حمایت می‌شوند.

عبداللهی بر لزوم مشارکت خیران و مردم نیکوکار در حمایت از کمیته امداد به منظور خدمات رسانی بهتر به نیازمندان تاکید کرد و گفت: سال گذشته بیش از ۳ هزار سبد کالا تهیه و بین جامعه هدف توزیع شد و امسال نیز تمهیدات لازم در این زمینه نیز صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: در ایام ماه رمضان سال گذشته، ۹۰ هزار و ۲۷۰ پرس غذای گرم با همکاری خیرین، حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین و گروه‌های جهادی تهیه، و بین خانواده های تحت حمایت این نهاد توزیع شد.

رییس کمیته امداد پاکدشت از کمک ۶ میلیاردی مردم به نیازمندان با پرداخت زکات اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۶ میلیارد و ۴۰۹ میلیون تومان به نیازمندان از طریق این نهاد کمک شد.

وی همچنین به جذب ۱۲۰ حامی در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین اشاره کرد و گفت: حمایت از ۱۲۹ فرزند یتیم و ۳۲۰ فرزند محسنین را حامیان برعهده گرفتند.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.

انتهای پیام/
کد خبر 659643

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =