معرفی مدیران متخلف بازار سرمایه به قوه قضائیه

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس و اوراق بهادار از اعلام آمادگی مجلس نسبت به معرفی مدیران متخلف بازار سرمایه به قوه قضائیه خبر داد.

محسن علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به بررسی مشکلات بازار سرمایه و بورس در جلسه هماهنمگی سران قوا اظهار کرد: در کمیسیون اقتصادی نیز این مسئله با فوریت اصلاح بخشی از مواد قانون سرمایه و احکام دائمی که در بازار سرمایه وجود دارد در حال بررسی است.

وی گفت: در این مواد راه اندازی و قانونمند کردن ایجاد کانون سهامداران حقیقی دیده شده که امیدواریم با فوریت این بررسی‌ها به اتمام رسیده و در صحن مجلس مصوب شود.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس و اوراق بهاداربا تشریح مهم‌ترین تهدیدات بازار بورس در شرایط فعلی عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در بازار سرمایه وجود دارد بی اعتمادی به وجود آمده توسط دولت است که سبب از بین رفتن اعتماد مردم به بازار سرمایه شده است. دولت با تصمیمات خلق الساعه ای که در خصوص بازار سرمایه اتخاذ کرد اعتماد مردم را به طور کامل سلب کرد و شاید این مهم‌ترین مشکلی است که امروز باعث سقوط شاخص بورس و ضرر و زیان مردم در بازار سرمایه شده است.

وی با اشاره به عدم وجود نقدینگی در این بازار بیان کرد: اگر قرار باشد این بازار روند مثبت خود را پیدا کند، شرکت‌هایی که در این مدت سهام خوبی را فروخته و از این بابت درآمد خوبی به دست آورده‌اند و سهام بخشی از این شرکت‌ها نیز متعلق به دولت است باید در بازار نقش بازار گردان را داشته باشند و بتوانند بخشی از این سرمایه‌ها را برگردانند اما در حال حاضر بازارگردانی یعنی نوسان گیری و فروش سهم و تشکیل صف‌های فروش و بعد هم نخریدن که این از نظر ما نوعی تخلف است.

علیزاده با بیان اینکه مجلس موارد تخلفات را شناسایی و بررسی و آنها را به قوه قضائیه اعلام کرده است، گفت: قطع به یقین سرمایه‌های مردم جایی انباشته شده و می‌توان مشخص کرد چه کسانی به اعتماد مردم خیانت کرده‌اند و مجلس نیزاین اعلام آمادگی را به کرات داشته تا هر طرحی را که ارکان سرمایه و بازار بورس لازم بداند برای حمایت از بازار سرمایه با قید فوریت در مجلس دنبال کند.

وی با انتقاد از برخی اتهامات وارد شده به مجلس مبنی بر دخالت در بازار سرمایه تصریح کرد: اگر وظیفه صیانت از حقوق و سرمایه‌های مردم را داریم و پیشنهادات و نظرات کارشناسان را منعکس می‌کنیم از سوی برخی فعالان بازار سرمایه به دخالت در بازار متهم می‌شویم البته این موضوع در دولت فعلی بعید نیست چرا که هرکجا دولت کم کاری از خود بر جای می‌گذارد می‌خواهد مجلس را متهم کند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از اعلام آمادگی مجلس نسبت به معرفی مدیران متخلف بازار سرمایه به قوه قضائیه خبرداد و گفت: در کنار این بحث، تحقیق و تفحص از بازار بورس نیز در حال بررسی است که در صحن دنبال می‌شود و مجلس شورای اسلامی نقش نظارتی و قانونگذاری دارد و از تمام ابزار نظارتی خود برای صیانت از سرمایه‌های مردم در بورس و بازارهای سرمایه استفاده می‌کند.

انتهای پیام/*

کد خبر 659679

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =