پیش‌بینی‌های لازم برای تامین امنیت انتخابات انجام شده است

سردار رضایی گفت: هیچ دغدغه‌ای برای آرامش انتخابات نداریم و ما هم به عنوان جزئی از مردم منتظر لحظه انتخابات و مشارکت در این امر مهم هستیم.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه سفر به استان گیلان در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در مقابله با اراذل و اوباش و همچنین ارتقاء حقوق شهروندی، وظیفه ذاتی پلیس را حفظ و ارتقاء امنیت اجتماعی شهروندان دانست و اظهار داشت: برهم زدن آرامش مردم، خط قرمز نیروی انتظامی است.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به مواهب طبیعی در استان گیلان و همچنین حقوق عامه مردم و مسافران در استفاده از مواهب خدادادی افزود: انتظار مردم از نیروی انتظامی امین برخورد با هنجارشکنان و برهم زنندگان نظم عمومی در سواحل و تفرجگاه‌ها است.

او با بیان اینکه برخورد با هنجارشکنان توسط نیروی انتظامی در سواحل دریا، تفرجگاه‌ها و جاده‌ها امسال تشدید می‌شود تصریح کرد: ما در نیروی انتظامی به هنجارشکنان اجازه آزردن اذهان عمومی را نخواهیم داد.

سردار رضایی نیروی انتظامی را به عنوان متولی اجرای قانون، مدافع حقوق مردم و از مردم، برای مردم و در خدمت مردم دانست و اذعان داشت: در یک جمله ما خادم مردم هستیم.

او در ادامه با اشاره به نقش پلیس در تامین نظم و امنیت انتخابات گفت: ما هم به عنوان جزئی از مردم منتظر لحظه انتخابات و مشارکت در این امر مهم و همچنین پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی هستیم.

جانشین فرمانده ناجا هر رای را مانند تیری بر قلب دشمنان انقلاب قلمداد کرد و اظهار داشت: طبق مصوبات ملی، مسئولیت انتظامات، برقراری امنیت و آرامش انتخابات بر عهده نیروی انتظامی است.

این مقام ارشد انتظامی کشور با بیان اینکه پیش‌بینی‌های لازم برای تامین امنیت انتخابات انجام شده است خاطرنشان کرد: با توجه به همکاری بسیار خوب مردم فهیم کشور با نیروی انتظامی، هیچ دغدغه‌ای برای امنیت و آرامش انتخابات نداریم.

سردار رضایی با اشاره به توطئه‌های دشمنان و عدم آگاهی و شناخت دشمن از روحیه انقلابی و پاسداری از ارزش‌های انقلاب توسط مردم اذعان داشت: طبق برآوردهای نیروی انتظامی در سراسر کشور، علی رغم مشکلات اقتصادی و شیوع ویروس منحوس کرونا، انتخابات پیش رو بسیار پرشورتر از انتخابات قبلی و روحیه انقلابی مردم به عنوان وارثان شجره انقلاب برگزار خواهد شد.

او با بیان اینکه پیش‌بینی لازم در خصوص انتظامات انتخابات صورت پذیرفته است افزود: برابر هماهنگی‌های به عمل آمده و طبق سنوات گذشته بخشی از نیازمندی تامین امنیت صندوق‌های اخذ رای با همکاری بسیج فراهم خواهد شد.

جانشین فرمانده ناجا در پایان با تاکید بر اینکه هیچ دغدغه‌ای برای تامین امنیت و آرامش انتخابات نداریم و همه پیش‌بینی‌های لازم در این خصوص انجام شده است تصریح کرد: همه ما منتظر لحظه فرا رسیدن انتخابات هستیم تا به عنوان فردی از جامعه تکلیف خود را برای هدف قرار دادن قلب دشمنان انقلاب اسلامی انجام دهیم.

برخورد قاطع ناجا با اراذل و اوباش

‌جانشین فرمانده ناجا همچنین در دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان ضمن ابراز رضایت و خرسندی از عملکرد مجموعه انتظامی استان اظهار داشت: حمایت‌های نماینده ولی فقیه در استان از پلیس سبب دلگرمی و تقویت روحیه در ماموران انتظامی می‌شود.

او با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص لزوم حفظ آمادگی و اشرافیت اطلاعاتی و امنیتی بر کشور تصریح کرد: بحمدالله در استان گیلان شاهد برقراری نظم و امنیت خوبی هستیم.

جانشین فرمانده ناجا از کشف بیش از هزار تن انواع مواد مخدر در سال گذشته در کشور خبر داد و گفت: این موضوع یکی از برکات و افتخارات جمهوری اسلامی در راستای مقابله و مبارزه با مواد مخدر است و تاکنون هیچ کشوری این حجم از مواد مخدر را در طول یک سال کشف نکرده است.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه توفیقات نیروی انتظامی در عرصه‌های مختلف نتیجه زحمات، مجاهدت‌ها و روحیه شهادت طلبی ماموران پلیس است افزود: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در راستای مبارزه با قاچاقچیان مواد افیونی از سازمان ملل و تمامی کشورهایی که مدعی حقوق بشر هستند، مطالبه‌گری می‌کند.

سردار رضایی خدمت در نیروی انتظامی را افتخاری بسیار ارزشمند برای خدمتگزاران و سربازان این مجموعه عنوان کرد و اذعان داشت: نیروی انتظامی از مردم و برای مردم است و پلیس، رضایت شهروندان را در مسیر رضایت خدا می‌داند.

او بر برخورد جدی و هدفمند نیروی انتظامی با قاچاق سلاح و مهمات تاکید کرد و گفت: با رصد و پایش مداوم مرزهای کشور به خصوص مرزهای غربی، در سال گذشته بیش از ۲۷ هزار قبضه سلاح غیرمجاز توسط پلیس کشف شد.

جانشین فرمانده ناجا یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی در سال گذشته را که به صورت مستمر ادامه دارد اجرا و رعایت حقوق شهروندی در کشور دانست و افزود: برخورد قاطع و بدون اغماض با اراذل و اوباش مصداق بارز برقراری و رعایت حقوق شهروندی است.

این مقام ارشد انتظامی، ایجاد اخلال در امنیت شهروندان را خط قرمز پلیس عنوان کرد و یادآور شد: پلیس با هرکس که بخواهد امنیت و آزادی مردم را سلب کند و یا در نظم عمومی اخلال ایجاد کند قاطعانه و برابر قانون برخورد خواهد کرد.

سردار رضایی هدف برخورد با مخلان نظم و امنیت را کسب رضایت مردمی و ایجاد رعب و وحشت در دل اراذل و اوباش ذکر کرد و گفت: ارتقاء امنیت علاوه بر جلب رضایت و اعتماد شهروندان به پلیس، موجب نشاط و شادابی جامعه می‌شود.

او با بیان اینکه نیروی انتظامی به عنوان یک مجموعه خادم در کشور، امروز سخنگو و پیگیر مطالبات به حق مردم برای تصمیم سازی و قانون گذاری در کشور است اذعان داشت: پلیس همواره حامی افراد مظلوم است و در راستای برقراری نظم از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

جانشین فرمانده ناجا بحث امنیت اخلاقی را از دغدغه‌های مهم و جدی علما، مردم و دلسوزان انقلاب اعلام کرد و اظهار داشت: باید بسترهای وقوع جرائم و ناهنجاری‌ها در تفرجگاه‌ها و سواحل دریا از بین برود و با هنجارشکنان در این حوزه برخورد شود.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه امسال طرح دریا از اواخر ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود تصریح کرد: ناهنجاری‌های اجتماعی و ولنگاری‌های اخلاقی، زیبنده کشور اسلامی و استانی مانند گیلان با ۸ هزار شهید نیست.

سردار رضایی در ادامه یکی از مطالبات مهم مردم را پیشگیری و مبارزه با وقوع سرقت عنوان کرد و بیان داشت: در مقوله پیشگیری از وقوع سرقت باید همه سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌ها، نقش فعال و گسترده‌ای داشته باشند.

او با بیان اینکه گیلان در سال گذشته در حوزه پیشگیری از وقوع سرقت یکی از استان‌های برتر بوده است ابراز داشت: کسب این رتبه مطلوب نشانگر فعالیت‌های میدانی ماموران انتظامی گیلان و حمایت‌های مسئولان استانی است.

جانشین فرمانده ناجا از تعامل خوب مرزبانان ایران با کشور آذربایجان در شهر آستارا خبر داد و گفت: در مرز آستارا مشکلی وجود ندارد، اما رصد و اشراف اطلاعاتی در این مرز به صورت مستمر انجام می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی در پایان ضمن اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در خرداد ماه امسال گفت: طبق برآوردهای انجام شده در خصوص مشارکت بالای مردم در رای گیری و با توجه به تدابیر اندیشیده شده، دغدغه‌ای در تامین امنیت انتخابات نداریم.

شهدا راهشان درست و حق است

‌جانشین فرمانده نیروی انتظامی همچنین در دیدار با خانواده شهید "سیدامیر مهدی پور" که در مهاباد کردستان، به فیض عظیم شهادت نائل آمد از صبر و شکیبایی این خانواده انقلابی قدردانی کرد و اظهار داشت: این شهدا کسانی هستند که از خاک این کشور در حوزه امنیت در اوج مظلومیت و غربت دفاع کردند و بر آنچه مرتبط با مسائل مادی است چشم بسته و از کیان این کشور عاشقانه صیانت کردند.

او با اشاره به اینکه شهدا اثرشان بر کشور همچنان جاری است، گفت: آن‌ها بر اساس فرموده قرآن زنده هستند و همه امور ما را می‌بینند و اثر می‌گذارند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه شهدا به ادامه دهندگان راه خود بشارت می‌دهند که راهشان درست و حق است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند این شهدا بر قلب ادامه دهندگان نفوذ می‌کنند تا راهشان پر رهرو باشد وگرنه این انقلاب ادامه پیدا نمی‌کرد.

او خاطر نشان کرد: شهدا برکت دارند و همیشه کسانی هستند که راهشان را ادامه دهند و همین دلیل هست که پیشرفت کردیم و در مقابل ابر قدرت‌ها با روحیه جهادی و با این منطق ایستاده ایم.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: دیدار با خانواده شهدا سعادتی است؛ چرا که وقتی در کنار این سلسله جلیله قرار می‌گیریم آنان منشا نجات بشری هستند و خوش به حال آنان که در چنین خانواده‌هایی رشد و تعالی می‌یابند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در خاتمه، ضمن دلجویی از خانواده شهید، با اهداء لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود از این خانواده گرانقدر تجلیل به عمل آورد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 659680

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =