راهکار بی‌اثر شدن تحریم‌ها توانمندی در عرصه اقتصادی است

دبیرکل جامعه اسلامی مدیران راهکار بی اثر شدن تحریم‌ها را توانمندی داخلی در عرصه اقتصادی ذکر کرد و گفت: برای توانمند شدن در اقتصاد داخلی باید نسخه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی اجرا شود.

محمد ناظمی اردکانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با بیان اینکه عمده مشکلات اقتصادی کشور برمی گردد به سوء مدیریتی که درعرصه اقتصادی کشور وجود دارد، اظهار کرد: اگر این مدیریت، مدیریتی کارآمد باشد و به عبارت دیگر در عرصه اقتصادی مدیریت بنگاه‌های تولیدی در کشور به عهده مدیران پرتلاش، کارآمد، متدین و انقلابی قرار بگیرد می توان از ظرفیت‌های کم نظیر انسانی و طبیعی کشور استفاده کرد و شاهد رونق تولید باشیم.

وی استفاده از ظرفیت مدیران کارآمد در عرصه اقتصادی را عامل شکوفایی کشور دانست و گفت: از این طریق نه تنها تحریم‌های اقتصادی خنثی و یا بی اثر می‌شود بلکه دشمن هم از اعمال تحریم‌های اقتصادی خود مأیوس خواهد شد و به عبارت دیگر در عرصه دفاعی زمانی که ما قدرتمند شدیم نسخه تهدید نظامی که آمریکا می‌گفت همواره روی میز دارم، کنار گذاشته شد.

دبیرکل جامعه اسلامی مدیران راهکار بی اثر شدن تحریم‌ها را توانمندی داخلی در عرصه اقتصادی ذکر کرد و افزود: لازمه مقابله با تحریم‌ها در شرایط فعلی این است که در عرصه اقتصاد داخلی توانمند شویم و برای توانمند شدن در اقتصاد داخلی باید نسخه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی اجرا شود.

وی بیان داشت: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در ۲۴ بند چند سال پیش توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد اما دولت وقتی برای اجرای این سیاست‌ها نگذاشته است در حالی که لازمه شکوفایی اقتصادی کشور توجه به اجرای این سیاست‌ها در کنار توانمندسازی ظرفیت‌های مغفول مانده داخلی است.

ناظمی اردکانی با بیان این‌که دولت باید صرفاً جایگاه سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت داشته باشد، عنوان کرد: حتی اگر دولت در مواردی بخواهد در اجرای موارد اقتصادی ورود یابد باید این روزنه‌ها گرفته شود چراکه هیچ دلیلی وجود ندارد که دولت در مسائل اقتصادی ورود پیدا کند و تنها باید سیاست‌های درستی را وضع کند تا مردم بتوانند مأموریت خود را در عرصه اقتصادی مبتنی بر تولید ثروت انجام دهند.

انتهای پیام/*

کد خبر 659889

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =