جهان معتقد است آمریکا ابتدا از توافق خارج شده و باید ابتدا به توافق بازگردد

مشاور امنیت ملی آمریکا با بیان آنکه در مذاکرات غیرمستقیم با ایران پیشرفت‌هایی دیده شده گفت واشنگتن درمقابل تعهد ایران پایبند خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،  «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری سی‌ان‌ان، از پیشرفت در مذاکرات غیر مستقیم برجامی با ایران در وین اتریش گفت و درباره توافق هسته‌ای ایران اظهاراتی را مطرح کرد.

«کریستین امانپور» مجری این برنامه، از سالیوان پرسید: «درباره ایران، این موضوع مطرح شده است که کدام یک از طرف‌ها ابتدا به توافق بازخواهد گشت؟»

سالیوان در پاسخ گفت: «جهان معتقد است آمریکا ابتدا از توافق خارج شده و باید ابتدا به توافق بازگردد.»

در ادامه امانپور با بیان آنکه سالیوان از اولین افرادی بود که در اولین توافق هسته‌ای با ایران حضور داشته است، از او پرسید: «شنیده‌ایم پیشرفت‌هایی در این راه حاصل شده است، درحال حاضر مسائل چگونه می‌گذرد؟»

این مقام ارشد آمریکا در پاسخ به این سوال گفت: «پیشرفت‌هایی حاصل شده است، اما برخی اختلاف‌ها همچنان به قوت خود باقیست و باید رفع شوند. اما در نهایت آمریکا به "تعهد در برابر تعهد" متعهد خواهد بود. این را از ابتدای کار دولت جدید آمریکا بیان کرده‌ایم.»

او در ادامه در پاسخ برای توضیح بیشتر درباره تعهد درباره تعهد گفت: «در این باره دو موضوع مطرح است: موضوع اول این است که چه تحریم‌هایی برداشته خواهند شد و در ازای آن چه محدودیت‌های هسته‌ای از سوی ایران پذیرفته می‌شود. در وهله دوم ترتیب این اقدامات مطرح می‌شود.»

سالیوان در ادامه افزود: «در حال حاضر، تمرکز ما بر روی موضوع اول خواهد بود که اساسی‌تر است؛ سپس به سراغ مسئله دوم خواهیم رفت. من در تلویزیون در این‌باره بحث نخواهم کرد، اما می‌گویم باید مطمئن شویم ایران آمادگی لازم برای بازگرداندن محدودیت‌های سابق توافق هسته‌ای را دارد.»

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر 660147

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =