کد خبر 660155
۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
پیش بینی صنایع بورسی در روزهای آینده

کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه قطع به یقین در مدت کوتاه پیش رو به روند صعودی باز خواهد گشت.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، هومن عمیدی کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که اگر مذاکرات وین موفق آمیز باشد، رفع تحریم‌ها بیشتر بر کدام صنایع بورسی تاثیر گذار خواهد بود؟ اظهار کرد: دو حالت وجود دارد، اگر نتیجه توافق‌ها مثبت باشد به احتمال زیاد قیمت دلار کاهشی خواهد شد، در این صورت برای صنایعی که مصرف ارزی دارند شرایط مناسب می‌شود.

او افزود: از سوی دیگر برای بانک‌ها نیز شرایط بسیار عالی خواهد شد، زیرا می‌توانند ارتباط شان را با سایر کشورهای دنیا گسترش دهند و تراکنش‌های مالی خوبی شکل بگیرد.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه بیان کرد: برای صنعت خودروسازی نیز شرایط می‌تواند مناسب شود و ارتقا پیدا کند، به طور کل ابتدا صنعت بانک و سپس خودرو شرایط شان خوب خواهد شد. سایر صنایع هم احتمالا فروش شان بالا می‌رود، زیرا دیگر تحریمی وجود نخواهد داشت و در مجموع چشم انداز صنایع از جهت صادرات خوب خواهد شد.

عمیدی در ادامه اظهار کرد: اما اگر به هر دلیلی در مذاکرات توافقی حاصل نشود و گروه مقابل نتوانند شرایط ما را تامین کنند، در این صورت شاهد رشد قیمت دلار خواهیم بود و زمانی که دلار رشد کند، صنایع صادراتی ما نیز به طور یقین قیمت شان بالاتر خواهد رفت، در این صورت شاهد رشد گروه پتروشیمی، فلزی و معدنی خواهیم بود.

کارشناس بازار سرمایه در پایان تصریح کرد: گروه خودرویی بیشترین اثر منفی را در صورت عدم ایجاد توافق خواهد داشت، زیرا بحث تامین قطعات با قیمت‌های بالاتر مطرح می‌شود، به طور کل چه در برجام بمانیم و چه این مذاکرات نتیجه‌ای نداشته باشد، بازار سرمایه قطعا در همین مدت کوتاه پیش رو به روند صعودی باز خواهد گشت، در روزهای پیش رو بحث انتخابات نیز مطرح است که خود می‌تواند شرایط بازار را بهتر کند.

منبع : جوان

انتهای پیام/

کد خبر 660155

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =