#ایران_قوی/ ۵۱

ضرورت پوست‌اندازی مدیریتی و واگذاری مناصب به جوانان

پیرمردها صندلی‌های شیرین قدرت را رها کنند
کد خبر 660924
۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱
ضرورت پوست‌اندازی مدیریتی و واگذاری مناصب به جوانان

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس گفت: باید پوست‌اندازی مدیریتی، مناصب مدیریتی به جوانان واگذار و از توان و تخصص آن‌ها در پیشرفت کشور استفاده شود.

احسان ارکانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت جوانان در دولت آینده، اظهار کرد: در دولت کنونی پیشکسوتان ۶۰ و ۷۰ ساله سال‌ها است در مناصب مدیریتی مشغول به کار بوده و صندلی‌ها را رها نمی‌کنند.

وی گفت: متاسفانه در مدیریت کشور ما چیزی به نام بازنشستگی تعریف نشده است، بر این اساس برخی مدیران با وجودیکه سال‌ها پیش بازنشسته شده‌اند، اما همچنان در سمت‌های عالی مدیریتی و وزارتخانه‌ای حال فعالیت بوده و اعتقادی به بازنشستگی ندارند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در خانه ملت تاکید کرد: در حالی نسل متولد شده در انقلاب اکنون دیگر از سن ۴۰ سالگی عبور کرده‌اند که نه تنها در مناصب مدیریتی کشور جایی ندارند، بلکه بعضاً حتی نتوانسته‌اند شغل مناسبی پیدا کنند.

ارکانی خاطرنشان کرد: آیا دیگر وقت آن نرسیده که پوست‌اندازی مدیریتی اتفاق افتاده و ۴۰ ساله‌ها جای۷۰ ساله‌ها را در پست‌های ارشد مدیریتی و اجرایی بگیرند و کشور از توان و استعداد آن‌ها بهره‌مند و برخوردار شود؟

وی ادامه داد: در کنار واکذاری اداره امور به جوانان می‌توان از تجربه و ظرفیت پا به سن گذاشته‌هایی که اکنون در مسند امور اجرایی کشور قرار داشته و دیگر توان دوندگی‌های کار اجرایی که ماهیت و ذات آن تلاش و فعالیت مداوم و شبانه‌روزی است را ندارند، به عنوان مشاور استفاده کرد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی افزود: معتقدم سال‌ها است به نسل پس از انقلاب ظلم و در حق آن جفا شده است، به ویژه در خصوص حضور این نسل در مناصب و مسوولیت‌های کلیدی که اتفاقا همانها قادر به مشکلاتشان هستند، نه نسل قدیمی که با فناوری، تکنولوژی و تحولات روز بیگانه‌اند.

ارکانی تصریح کرد: از این‌رو دولت جوان انقلابی دولتی متشکل از همه جوانانی است که متعلق به انقلاب و فرزندان آن هستند و رشد و بالندگی‌شان در بستر همین انقلاب رخ داده، جوانانی که قابلیت و توانمندی اداره کشور و ایجاد تحول در آن را دارند.

وی اظهار کرد: در حالی توان و تخصص نخبگان جوان دستاوردهای عظیمی را در صنایع موشکی، هسته‎‌ای و عمرانی برای کشور رقم زده که صندلی‌ها شیرین قدرت و مسوولیت همچنان در اختیار پیرمردها هستند.

انتهای پیام/*

کد خبر 660924

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =