کد خبر 662248
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۵
طرح تحقیق و تفحص از سازمان سنجش روی میز مجلس

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: طرح تحقیق و تفحص از سازمان سنجش با اکثریت قاطع آراء در کمیسیون آموزش، به صحن مجلس ارجاع شده است.

احمد نادری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس فرهنگی شبکه خبری تهران نیوز درباره طرح تحقیق و تفحص مجلس از سازمان سنجش، اظهار کرد: این طرح اواخر سال گذشته و پس از عدم تمکین وزیر علوم به تمدید کنکور نظام قدیم آن هم با وجود وعده قبلی در این باره کلید خورد.

وی اقدام وزیر علوم در عدم تمدید آزمون نظام قدیم را غیرقانونی عنوان کرد و گفت: با توجه به طولانی شدن روند بررسی لایحه بودجه در مجلس، موضوع تحقیق و تفحص از سازمان سنجش از ابتدای سال ۱۴۰۰ مجددا در دستور کار کمیسیون آموزش قرار گرفت.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که این طرح با هدف شفاف‌سازی عملکرد سازمان سنجش آموزش کشور در فاصله سال‌های۱۳۹۱ تا ۱۳۹۹ صورت می‌گیرد، افزود: بر این اساس طرح با محورهای اصلی مباحث اداری و مالی شامل معاونت‌ها، دفاتر و مدیریت‌های مختلف و محورهای حوزه تخصصی آزمون و سنجش کلید خورده است.

نادری خاطرنشان کرد: با توجه به انبوه شکایات رسیده از سوی مردم مبنی بر تخلفات صورت گرفته، تفحص از تعاونی سنجش و حوزه‌ها و معاونت‌های مختلف سازمان سنجش در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: گزارش‌های متعددی از طرف مردم به کمیسیون آموزش و یا دفاتر نمایندگان مجلس مبنی بر انجام تخلفاتی در سازمان سنجش رسیده و قرار است در طرح تحقیق و تفحص در این باره راستی‌آزمایی شده و صحت و سقم ماجرا مشخص شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بیان داشت: این طرح با کسب رای اکثریت مطلق اعضای کمیسیون، به صحن علنی ارجاع شده و در اولین فرصت به آن پرداخته می‌شود، تا بر اساس تصمیم و تشخیص نمایندگان در این باره اقدام شود.

انتهای پیام/*
 

کد خبر 662248

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =