کد خبر 662264
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۷
توسعه جامعه به حفظ جایگاه و منزلت معلمان بستگی دارد

فرماندار قرچک گفت : آموزش و پرورش قرچک با وجود تمام کاستی‌ها عملکرد قابل قبولی داشته است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،بهمن خطیبی فرماندار قرچک در دیدار با مدیر و کارکنان آموزش و پرورشان قرچک اظهار داشت: آموزش و پرورش از کلیدی‌ترین ادارات محسوب شده و اگر جایگاه و منزلت واقعی معلمان حفظ و به وضعیت معیشتی و شغلی این قشر رسیدگی شود، به طور حتم جامعه توسعه بیشتری خواهد یافت.

بهمن خطیبی درادامه نشست با مدیر و معاونان اداره آموزش و پرورش قرچک با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در لیالی قدر و تسلیت ایام شهادت امام اول شیعیان و پیشوای عدالت خواهان جهان حضرت علی(ع) افزود: فرارسیدن سالروز شهادت بزرگ معلّم انقلاب اسلامی ایران، شهید مطهری که شهادت ایشان مزین به نام روز معلم است را خدمت همه معلمان و خانواده بزرگ فرهنگیان و اساتید دانشگاه‌های شهرستان قرچک تبریک می‌گویم.

وی بیان داشت: در حوزه آموزش و پرورش به لحاظ تخصیص امکانات و تجهیزات و رسیدگی به وضعیت شغلی و معیشتی معلمان آنگونه که شایسته این قشر باشد توجهی صورت نگرفته و تا زمانی که این نهاد به عنوان دغدغه مهم تصمیم‌گیران قرار نگیرد، شاهد تحول بنیادین در نظام تعلیم و تعلم نخواهیم بود.

فرماندار ادامه داد: جایگاه و منزلت معلمان باید در کشور بازتعریف شود و این مهم مستلزم رویکرد خاص دولت‌ها به آموزش و پرورش است و بر همگان واضح و مبرهن بوده که اگر قرار است تحولی عظیم در کشورها رخ دهد و راه پیشرفت و ترقی آیندگان هموار شود، این مسیر از آموزش و پرورش می‌گذرد.

وی افزود: در شهرستان قرچک با توجه به تراکم بالای دانش آموزی و شرایط خاص و امکانات اندک موجود، آموزش و پرورش عملکرد قابل قبولی از خود بروز داده اما تأکید ما این است که بیشتر و بهتر از ظرفیت‌های موجود بهره‌مند شویم.

انتهای پیام/*

کد خبر 662264

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

تبلیغات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =